Psy do adopcji

REX

Data urodzenia : ok. 09.2013r.

Kastracja : TAK

Rex jest z nami od 23.09.2018r. Błąkał się po ulicach Leszna. Rex to silny pies w typie husky. Jak wiemy rasa ta jest wyjątkowo inteligentna. Jeśli właściciel umiejętnie będzie wydawał polecenia, proces szkolenia nie będzie problemem. Husky mają ogromne zapotrzebowanie na ruch dlatego też świetnie będą się czuły z osobami aktywnie spędzającymi czas poza domem. Rasa ta ma silną żądzę "uciekania" dlatego  należy zaopatrzyć się w dobrą smycz oraz środki zapobiegające się wydostania zwierzęcia poza posesję.  Oczywiście to nie jest reguła bowiem pies, który wybiega się w ciągu dnia i któremu poświęcamy czas , będzie psem szczęśliwym i spełnionym, a wtedy  na pewno będzie szukał spokoju i odpoczynku, a nie szansy na nowe przygody. 

WSTĘPNA REZERWACJA

ARNOLD

Data urodzenia : ok. 09.2014r.

Kastracja : przed

Arnold jest z nami od 10.09.2018r. Wcześniej błąkał się na terenie gminy Osieczna. Arnold jest bardzo nieśmiałym psem. Będąc w kojcu bardzo głosno domaga się o uwagę. Gdy jest juz na wybiegu biega 

HIPEK

Data urodzenia : ok. 04.2017r.

Kastracja :

Po raz pierwszy Hipek trafił do nas w lipcu 2017r. W sierpniu poszedł do adopcji, był wtedy maleńkim szczeniaczkiem.  Niestety 5 sierpnia 2018r. został oddany z powrotem do schroniska. Powody mozna sobie mnożyć jakie się chce...ale jedno jest pewne. To żywa, czująca istota, która praktycznie znała tylko swoich właścicieli z nimi wchodziła w swoje  dorosłe życie i ...... 

Hipek to kochany i przyjacielski psiak. Szuka tylko odpowiedzialnych opiekunów, którzy nie znudzą się nim jak niemodnym już swetrem i wyrzucą ........

PAKO

Data urodzenia : ok. 2007r.

Kastracja : TAK

Pako trafił do schroniska 08.02.2017r. Był przetrzymywany przez swojego właściciela w okrutnych warunkach. W kojcu na łańcuchu na odległej od zabudowań działce. Był wychudzony i bardzo zaniedbany. Dzisiaj Pako to piękny, budzący respekt psiak. Musiało upłynąc trochę czasu nim zaakceptował nowych opiekunów. Na obcych pokazuje zęby dlatego też w razie podjęcia decyzji o jego adopcji trzeba być świadomym pracy jaką będzie trzeba włożyć w zaskarbieniu sobie jego lojalności i przyjaźni.

ZOMO

Data urodzenia : ok. 04.2017r.

Kastracja : TAK

Po raz pierwszy Zomo trafił do schroniska w czerwcu 2017r. Był maleńkim, słodkim szczeniaczkiem. Bardzo szybko poszedł do adopcji. Po roku czasu psiak trafił do nas z powrotem, bo stał się niebezpieczny dla osób go adoptujących. Ale przecież wychowanie 2 miesięcznego psiaka nalezy do osób adoptujących..... Osoby addające psa nie powiadomiły nas o kastracji, która odbyła sie tuż przed jego oddaniem. Praktycznie od pierwszego dnia kiedy Zomo do nas wrócił nie można było do niego wejśc, agresja strraszna. Po tygodniu pracownicy zauważyli krew w kojcu okazało się , ze pies ma otwartą raną po kastracji.... szybka reakcja i cud że nie doszło do zakażenia. Zomo na dzień dzisiejszy toleruje pracowników schroniska, którzy na co dzień otaczają go pieka. Jednka w stosunku do osób odwiedzających jest bardzo niefuny i ewentualny nowy właściciel będzie musiał poświęcić trochę czasu aby psiak pozwolił mu swoją przyjaźń.

TYTUS

Data urodzenia : ok. 06.2016r.

Kastracja : TAK

Tytus po raz pierwszy trafił do schroniska w styczniu 2017r. Po czym w marcu 2017r. poszedł do adopcji. Niestety po roku czasu właściciele oddali go z powrotem do schroniska.Dla Tytusa to była ogormna trauma. Nie można było do niego wogóle  podejść , cały czas siedział w budzie i głosno warczał. Jednak mijały dzień za dniem, opiekunowie mówili do niego, codzienne karmienie i sprzątanie zrobiły swoje...Tytus nagle przestał warczeć, a gdy opiekun pokazał mu smycz przybiegł do niego merdając ogonem. To był przełomowy moment. Tytus nadal  żle reaguje na osoby, których nie zna jednka wiemy juz, że czas jest tu lekarstwem na zaufanie i wielką przyjaźń....

SKOTI

Data urodzenia : ok. 05.2013r.

Kastracja : przed

Skoti jest z nami od 15.07.2018r. Błąkał sie po ulicach Leszna. Od początku był bardzo przestraszony i nieśmiały. Powoli zaczął jednak cieszyć się na widok opiekunów, a po kwarantannie można już było zabierać go na wybieg przez co "otworzył " się na ludzi jeszcze bardziej. Skoti jest wesołym, energicznym i bardzo przyjacielskim psiakiem. W niektórych sytuacjach np. w czasie sesji fotograficznej widać było onieśmielenie przy większej liczbie osób, ale zachował się dzielnie i pieknie zapozował. 

MILTON

Data urodzenia : ok. 06.2013r.

Kastracja : przed

Milton jest z nami od 25.06.2018r. Błąkał sie na terenie gminy Krzemieniewo. Jeszcze bardzo nieufny. 

MIKSER

Data urodzenia : 0k. 06.2013r.

Kastracja : przed

Mikser jest w schronisku od 25.06.2018r. Błąkał się na terenie gminy Krzemieniewo. Mikser jest bardzo wycofany, boi sie ludzi, reaguje agresją na zbliżanie się do niego. Nie wiemy co przeszedł w swoim życiu ...może reaguje tak dlatego że tolerował tylko swoich właścicieli bądź właściciela...

BOJ

Data urodzenia : 04.2016r.

Kastracja : przed

Boj jest z nami od 28.05.,2018r. Błąkal sie na terenie gminy Borek Wlkp. Jest bardzo wycofany i zestresowany. Boi sie ludzi. Długa i cięzka droga przed nami, ale zrobimy wszystko żeby Boj w koncu przełamał swoje lęki.

DAGLAS

Data urodzenia : ok. 07.2016r.

Kastracja : przed

Daglas błąkał się po ulicach Leszna skąd 03.07.2018r. trafił do naszego schroniska. Był bardzo niepewny i przerażony nowym miejscem. Pokazywał ze strachu zęby. Jednak szybko przyzwyczaił się do otoczenia i nowych opiekunów. Strach minął i Daglas chętnie wychodzi na spacery i na wybieg.

MANE

Data urodzenia ok. 06.2013r.

Kastracja : przed

Mane jest z nami od 18.06.2018r. Błąkał sie po ulicach miasta Leszna. Mane to kochany i bardzo łagodny psiak. Jak tylko widzi człowieka podbiega do krat kojca żeby tylko go pogłaskać, tuli się do człowieka i prosi o pieszczoty. Jest bardzo energiczny i szczęsliwy kiedy może wybiegac się do woli czy pójść na długi spacer. Mane będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny.

NUGAT

Data urodzenia : ok. 06.2013r.

Kastracja : przed

Nugat błąkał sie na terenie gminy Pakosław skąd 20.06.2018r. trafił do naszego schroniska. Nugat był bardzo wychudzony, sama skóra i kości. Od samego początku był bardzo nieśmiały, ale nie przejawiał żadnej agresji. Wręcz przeciwnie był łogodny i spokojny. Dziś Nugat "nabrał ciała" i pewności siebie. Jest wesoły, energiczny i bardzo przyjacielski.

SILVER

Data urodzenia : 05.2017r.

Kastracja : przed

Silver błąkał sie na terenie gminy Rawicz skąd 24.05.2018r. trafił do naszego schroniska. Silver jest bardzo przyjacielskim i łagodnym psiakiem. Kocha ludzi i długie spacerki. W kojcu głośno zawodzi żeby tylko zwrócić na siebie uwagę, no bo ile można czekać.....Silver to kandydat na najlepszego przyjaciela całej rodziny.

KURAK

Data urodzenia : 06.2015r.

Kastracja : TAK

Kurak trafił do nas 8.06.2018r. z terenu gminy Rydzyna. Swoje imię zawdzięcza temu, że nie lubi ptactwa. Kurak był bardzo wycofany, bał się strasznie wszystkiego i wszystkich. Przełamał sie dopiero po ok. 2 miesiącach pobytu w schronisku. Zaufał jednemu opiekunowi, któremu pozwala wyprowadzać się na wybieg, prosi o pieszczoty. Przed Kraczkiem jeszcze długa droga, ale najwazniejsze, że potrafi przełamywać swoje lęki.

FLAP

Data urodzenia : ok. 04.2014r.

Kastracja : przed

Flap trafił do schroniska razem z Flipem. Ich właścicielka umarła, a nimi niestesty nie miał się kto zaopiekować. 

MALIBU

Data urodzenia : ok. 03.2010r.

Kastracja : przed

Malibu jest w schronisku od 30.03.2018r. Błąkał sie na terenie gminy Bojanowo. Malibu pomimo swego wieku jest pełen życia i wszystko bardzo go ciekawi. Niestety jak to bywa przy tak dużych psach najbardziej jest narażony na choroby stawów. Dlatego też mamy nadzieję, że jeszcze przed zimą znjadzie nowy domek i ciepły kąt dla siebie. Malibu jest zupełnie nieszkodliwym psem i jest bardzo przyjacielski w stosunku do ludzi. 

MAJLO

Data urodzenia :

Kastracja :

Majlo jest z nami od 20.02.2018r. Błąkał się na terenie gminy Krzemieniewo. Majlo jest jak do tej pory nieufnym psiakiem. Gdy się podchodzi próbuje ugryźć, jest to jednak bardziej próba pokazania, że się bardzo boi. Trochę pracy przed nami, ale wierzymy że Majlo stanie się szczęsliwym psiakiem.

SOLO

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Solo trafił do schroniska 13.02.2018r. Błąkał się po ulicach Leszna. Na początku był bardzo nieufny, nie wychodził z budy. Dzisiaj Solo jest calkiem innym psiakiem. Trzeba uważac jak wchodzi się do jego kojca bo na siłę pcha się do wyjścia. Uwielbia spacerki, bieganie po wybiegu. Jest bardzo przyjacielski, kocha ludzi. Solo wygląda troszke pokracznie przez starą rane na pyszczku. Jednak dla nas jest najpiękniejszym psiakiem pod słońcem, na pewno dla przyszłego właściciela też tak będzie ...

SCRUFFY

Data urodzenia : ok. 2006r.

Kastracja :

Scruffy trafił do schroniska 26.01.2018r. Błąkał sie po ulicach Leszna. Scruffy to starszy psiaczek bez żadnej agresji. Mimo swego wieku jest bardzo energiczny. Uwielbia spacerki i "węszenie" na wybiegu. Jest bardzo przyjaźnie nastawiony do każdego. jest radosny i czeka na swoją szansę...

EDI

Data urodzenia : ok. 2008r.

Kastracja : przed

Edi trafił do schroniska 20.03.2018r. Błąkał się po ulicach Leszna. Edi pomimo swego dojrzałego wieku jest bardzo energicznym psem. Głośno szczeka domagając się w ten sposób uwagi. Jak każdy psiak uwielbia spacery. Od samego początku zaakceptował nowych opiekunów. Nie przejawia agresji. 

ARTIS

Data urodzenia : ok. 2008r.

Artis jest z nami od 28.02.2018r. Błąkał się na terenie gminy Pakosław. Artis to starszy, niewidzący  psiak. Jeszcze oswaja się ze schroniskiem, z jego dźwiękami, zapachami. Nie przejawia agresji, akceptuje nowych opiekunów. Jest przyjacielski, ale zanim tak naprawdę odda całe swe serce musi zapoznać sie z nowym otoczeniem. Nie może zobaczyć co go otacza więc musi "poczytać" nosem... Bardzo chętnie wychodzi na wybieg gdzie powoli sobie tupta. Na spacerach śmiało idzie naprzód. Artis na pewno odda całą swą miłośc temu kto go przygarnie. Idzie zima, a to nie sprzyja Artisowi ze względu na jego wrażliwe już stawy. 

GROSZEK

Data urodzenia : ok. 03.2007

Kastracja : TAK

Groszek jest w schronisku od 13.03.2018r. Błąkał sie na terenie Leszna. Groszek jest psem niewidzącym więc tym bardziej jesteśmy szczęsliwi, że trafił do nas, a nie pod koła samochodu. Groszek to maleńka przytulanka. Lgnie do człowieka, prosi o pieszczoty, jak tylko usłysze, że ktoś się zbliża szybciutko "podbiega" do krat. Pomimo swej ślepoty Groszek dobrze sobie radzi. Lubi spacerki, a i na wybiegu śmiało sie porusza. 

HAN

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

Han jest z nami od 13.02.2018r. W wyniku wypadku lokomocyjnego najpierw trafił do leszczyńskiej lecznicy weterynaryjnej, a później do nas. Han jest uroczym i przyjacielskim psiakiem. Ma śliczny pyszczek i mądre oczy. Uwielbia spacery i zabawy na wybiegu.  Grzecznie daje się zapiąc na smycz. Na spacerach za bardzo nie ciągnie. Han będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny. 

ARO

Data urodzenia : ok. 2006r. 

Kastracja : 

Aro to ok. 12 letni psiak, który trafił do schroniska 6 listopada 2017r. Błąkał się po ulicach Leszna. Aro jest starszym psiakiem słabo widzi i słyszy. Jednak świetnie sobie radzi w schroniskowej codzienności. Aro jest bardzo przyjacielskim psiakiem, cieszy się na widok człowieka. Na smyczy chodzi bardzo spokojnie, nie ciągnie. Nie przejawia agresji do innych psów. Czy znajdzie się ktoś kto go przygarnie na jesień jego życia ?

PIOTRUŚ

Data urodzenia : ok. 01.2014r.

Kastracja : TAK

 Piotruś jest z nami od 03.01.2018r. Błąkał sie po ulicach Leszna. Początki w schronisku były dla niego bardzo  trudne. Bardzo się bał nowego otoczenia, nieznanych ludzi. Ze strachu pokazywał ząbki. Dziś jest już w porządku. Zobaczył, że nikt mu nie robi krzywdy, jest jedzonko i do tego mozna wyjść na spacer.  Przyzwyczaił sie do swojego boksu , z którego głosno obszczekuje  odwiedzających schronisko. Jednak nie świadczy to o jego agresji ale pwrost przeciwnie, zwrócenia na siebie uwagi. Poza boksem nie czuje się już tak pewnie, niepokoi go szczekanie innych psów i szukanie schronienia przy człowieku. o Piotruś zaufał opiekunom, zaufa i Tobie... Piotrus ze względu na małe gabaryty może śmaiło zmieszkać w małym mieszkanku czy bloku .

RUFUS

Data urodzenia : ok. 02.2010r.

Kastracja : przed

Rufus jest z nami od 15.12.2017r. Błąkał się po ulicach Leszna. Rufus przy pierwszym kontakcie jest nieufny, głośno szczeka i próbuje straszyć pokazując zęby. Jak już wejdzie się do kojca uspokaja się. Chętnie wychodzi na wybieg i spacery.

 

KODI

Data urodzenia : ok. 2013r.

Kastracja : TAK

Kodi trafił do schroniska 16.09.2017r. Błąkał się po ulicach Leszna. Na początku był bardzo agresywny, pokzaywał zęby i nie wychodził z budy. Co ciekawe, nie mozna było zapiąć mu smyczy bo strasznie się rzucał i chciał ugryźć, ale w momencie gdy miał zarzucone "lasso" nagle stawał się uległym psem. Mozna było spokojnie zapiąć smycz i go pogłaskać. Po kastracji jest lepiej, długo szczeka i warczy na człowieka ale w końcu za któryms razem podchodzi i daje sie pogłaskać. Nie iwadomo przez co przeszedł w przeszłości, na pewno nic dobrego od człowieka do tej pory nie dostawał...

Na szczęście tak jak w większości przypadków, Kodi dał się przekonać, że człowiek potrafi być dobry

ALFRED

Data urodzenia : ok. 2012r.

Kastracja : TAK

Alfred jest z nami od 20.10.2017r. Błąkał sie na terenie gminy Rydzyna. Alfred jest bardzo przyjacielskim psiakiem. Kocha ludzi, nie przejawia żadnej agresji. Ma w sobie coś z psa mysliwskiego, ciągle coś tropi i czegoś szuka. Uwielbia kopać doły, zabierając go w z wybiegu mozna długo go wołać, odejdzie od dołu dopiero jak się do niego podejdzie. Alfred potrzebuje dużo ruchu żeby spożytkowac jego pozytywną energię :-)

MAX

Data urodzenia : ok. 2012r.

Kastracja : TAK

Max trafił do schroniska 18.08.2017r. Błąkał się na terenie gminy Rawicz. Maxik jest bardzo przyjacielskim psiakiem. Czeka spokojnie na zapięcie smyczy i z radością idzie na spacerek. Na wybiegu szaleje jak szczeniak. Nie jest agresywny do innych psów z ciekawością poznaje swoich braci z sąsiednich wybiegów. Maxik na pewno da dużo radości nowemu właścicielowi.

1 2 NastępnyOstatni