Psy do adopcji

SZCZENIACZKI

W lipcu 2017r. z gminy Pępowo do schroniska trafiła sunia z sześcioma maluchami. Szczeniaczki to 3 dziewczynki i 3 chłopców. Już po 20 sierpnia br. będą mogły pójść do adopcji.

Decydując sie na adopcję takiego maleństwa musimy byc świadomi, że to żywa, czująca istota, dopiero co oderwana od matki. Przy niej i w grupie rodzeństwa ten maluch czuje sie pewny, kochany i bezpieczny. Dlatego tez powinnismy mu zapewnić maximum opieki, miłości, czasu i cierpliwości.

SZCZENIAK TO NIE ZABAWKA !!!

Na osobie adoptującej spoczywa zarówno dopilnowanie dalszych szczepień psiaka jak i po osiągnięciu przez niego dojrzałości płciowej kastracja bądź sterylizacja.

ARGO

Data urodzenia : ok. 2014r.

Kastracja : przed

Argo jest z nami od 19.07.2017r. Błąkał sie po ulicach Leszna. Argo jest rezolutnym i energicznym pieskiem. Bardzo szybko zaprzyjaźnił sie z opiekunami w schronisku. Do każdej osoby podchodzącej do jego boksu ufnie podchodzi i cieszy sie wesoło merdając ogonkiem. Argo będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny.

Wstępna rezerwacja

FRIKO

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : przed

Friko trafił do schroniska 17.07.2017r. Błąkał się na terenie gminy Borek Wlkp. Friko jest małym, uroczym psiakiem. Jest pełny energii i bardzo przyjacielski dla ludzi. Spacer to dla niego największa nagroda.

KARMEL

Data urodzenia : ok. 2014r.

Kastracja  : przed

Karmel jest w naszym schronisku od 15.07.2017r. Błąkał się na terenie gminy Rydzyna. Karmel jest dyżym, silnym psem w typie labradora. Labrador kojarzy sie z przyjacielskim nastawieniem do wszytskich. Karmel jest charakternym psem, przy pierwszym kontakcie kiedy podchodzi się do jego boksu  warczy i głosno szczeka. Jednak gdy jest na wybiegu czy na spacerze do każdego radosnie macha ogonem i daje sie pogłaskać

Wstępna rezerwacja

VIGOR

Data urodzenia : ok. 2011 r.

Kastracja : przed

Vigor trafił do schroniska 14.07.2017r. Błąkał sie na terenie gminy Rawicz. Vigor to pełen wigoru chłopak :-) Zawsze usmiechnięty  i gotowy na długi spacer.

TRIK

Data urodzenia : ok 2014r.

Kastracja : przed

Trik jest z nami od 14.07.2017r. Błąkał się na terenie gminy Rawicz. Trik jest wesołym i energicznym psiakiem. Jak większość psów uwielbia spacery i towarzystwo ludzi.Trik będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny.

PROTON

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : przed 

Proton trafił do schroniska 14.07.2017r. Błąkał sie na terenie gminy Rawicz. Proton to mały kudłaczek, bardzo przyjacielski i skory do zabaw. 

FENEK

Data urodzenia : ok. 2012r.

Kastracja : przed

Fenek jest z nami od 11.07.2017r.Błąkał się na terenie gminy Osieczna. Fenek jest pełnym energii, wesołym psiakiem. Jest bardzo przyjacielski i zawsze chętny do zabawy. Z niecierpliwością czeka na spacer, jakikolwiek kontakt z człowiekiem. Fenek świetnie będzie się czuł w rodzinie aktywnej z kltóra będzie mógł czynnie spędzać czas.

SPEEDY

Data urodzenia : ok. 07.2016r.

Kastracja :

Speedy jest z nami od 07.07.2017r. Błąkał się na terenie gminy Włoszakowice (Boszkowo). Speedy to towarzyski i przyjacielski psiak. Będzie świetnym kompanem zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci w wieku szkolnym

Wstępna rezerwacja


FOX

 Data urodzenia : ok. 2008r.

Kastracja : TAK

 

Fox po raz pierwszy trafił do schroniska 19.08.2013r. Błąkał się na terenie gminy Krzemieniewo. Po dwóch latacyh został adoptowany. Niestety po następnych dwóch latach znowu trafił do schroniska. Fox przed pierwszą adopcją był bardzo energicznym psem. Potrzebował  dużo ruchu aby rozładować swoją wszechobecną energię. Osobom które go adoptowały zostały przedstawione wszytkie ważne infromacje na jego temat. Powodem oddania Foxa była podobno agresja w stosunku do dzieci. Fox po powrocie do nas dzisiaj to nie jest ten sam pies, którego wydawalismy do adopcji.. Jest spokojniejszy, łagodniejszy, chowa sie w budzie przed wodą ( wczesniej chociaz myło sie jego kojec biegał wokół człowieka jak szalony ciągle szczekając).

Została mu jednak duza niechęc do innych psów.

Fox najlepiej będzie się czuł w towarzystwie aktywnie spędzających czas  osób dorosłych.

 

BIGGER

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

Bifer jest z nami od 03.07.2017r. Błąkał sie na terenie gminy Bojanowo. Biger jest bardzo przyjacielski w stosunku do ludzi jednak nie toleruje innych psów.  Bigger to taki wielki szczeniak , kocha ludzi. Decydując sie na jego adopcję trzeba wziąć pod uwagę fakt, że potrafi wspinać sie po siatce więc płot wkoło posesji powinien byc naprawdę solidny i wysoki

Wstępna rezerwacja

BOSTON

Data urodzenia : ok. 2015r.

Kastracja : TAK

Boston trafił do schronsika 03.07.2017r. Wcześniej błąkał się na terenie gminy Bojanowo. Jest energicznym i wesołym psiakiem. Głośno domaga się o uwagę. Boston będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny.

Wstępna rezerwacja

CZAREK

Data urodzenia : ok. 2012r.

Kastracja : przed

Czaruś jest w schronisku od 23.06.2017r. Błąkał się na terenie miasta Rawicz. Czarek jest energicznym i przyjacielskim psem. Jednak przy pierwszym kontakcie jest nieufny, trzeba dac mu trochę czasu żeby poznał człowieka

TACO

Data urodzenia : ok. 2014r.

Kastracja : przed

Taco trafił do schroniska 23.06.2017r. Błąkał się na terenie miasta Rawicz. Taco jest łagodnym, bardzo spokojnym psem. Jest bardzo zestresowany pobytem w schronisku, praktycznie nie wychodzi z budy. Chcąc go zabrac na spacer czy wybieg trzeba otworzyć budę i zapiąć mu smycz wtedy spokojnie tupta za człowiekiem.

FOLIK

Data urodzenia : ok. 2007r.

Kastracja : przed

W TRAKCIE LECZENIA

Folik jest z nami od 05.06.2017r. Błąkał się po ulicach miasta Leszna. Był bardzo zaniedbany i zawszawiony, na tułowiu rozległe rany. Na dzien dzisiejszy  czuje się bardzo dobrze i już niebawem zakończy leczenie. Folik jest bardzo grzecznym i przyjacielskim psiakiem. Cieszy się na widok człowieka, chętnie wychodzi na spacerki. 

GRONEK

Data urodzenia : 06.2016r.

Kastracja :

Gronek jest z nami od 19.06.2017r. Błąkał się na terenie miasta Leszna. Gronek jest bardzo przyjacielskim i grzecznym psiakiem. Cieszy się na widok nowych opiekunów, nie przejawia żadnej agresji.  

ŻÓŁTEK

Data urodzenia : 06.2016r.

Kastracja :

Żóltek jest z nami od 19.06.2017r. Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Jest energicznym i wesołym psiakiem. Jeszcze nie do końca potrafi znaleźć się w nowym środowisku i głośno szczeka na obce osoby.

FAZI

Data urodzenia : ok. 2013r.

Kastracja :

Fazi trafił do schroniska 22.04.2017r. Błąkał sie na terenie miasta Leszna. Jak na razie jest bardzo prestraszony i niesmiały. Nie wychodzi na razie spacery bo nie daje sie dotknąć. Na szczęście apetyt mu dopisuje. Mamy nadzieję że juz wkrótce przełamie swoje lęki.

OBI

Data urodzenia : ok. 2007r.

Kastracja :

Obi jest z nami od 15.05.2017r. Błąkał sie na terenie miasta Leszna. Obi to juz starszy psiak. Na pewno miał dom, właściciela. Niestety nikt go nie szuka i na starośc trafił do schroniskowego kojca. Obi jest kochanym, grzecznym psiakiem. Jest bardzo przyjacielski i przytulaśny. Uwielbia spacerki z opiekunami podczas których domaga sie uwagi i pieszczot. Oby znalazł sie jeszcze ktoś kto na jesieni życia Obiego da mu ciepły kąt i posłanko

FAKO

Data urodzenia : 02.2015r.

Katsracja :

Fako jest w schronisku od 25.04.2017r. W związku ze śmiercią jego jedynego opiekuna musiał tutaj trafić. Jest bardzo nieufny i nie chce podejść do człowieka. Początkowo był bardzo agresywny teraz jest juz lepiej. Pozwala do siebie wchodzić, mozna mu spokojnie posprzątać , ma apetyt. Wierzymy, że jeszcze trochę i wyjdzie na swój pierwszy spacerek w schronisku

BERNIŚ

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja :

Berniś jest w schronisku od 25.04.2017r. Błąkał się na terenie gminy Poniec. Berniś to żywe srebro. Wszędzie go pełno, jak ktoś szczeka, to wiadomo, że to Berniś domaga się głosno o choćby chwilę uwagi. Jest bardzo energiczny i niecierpliwie czeka na każdy spacer. Dobrze byłoby gdyby Berniś trafił na ludzi ceniących sobie czynny wypoczynek, lubiących długie spacery. 

PUFFI

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja :

Puffi trafił do nas 03.04.2017r.  Błąkał sie na terenie gminy Święciechowa. Był w złym stanie, miał rozległe  rany na tułowiu. Od samego początku Puffi ufnie patrzył na nowych opiekunów, jakby wiedział, że chcą mu pomóc. Puffi jest maleńkim psiakiem choć na zdjęciach tego nie widać. Uwielbia pieszczoty , spacerki, po prostu bycie z człowiekiem sprawia mu radość. 

Wstępna rezerwacja 

OLSEN

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Olsen błąkał sie na terenie gminy Osieczna skąd w dniu 08.08.2016r. trafił do naszego schroniska. Początki były bardzo trudne. Olsen na wszystko i wszystkich reagował agresją. O wejściu do niego do kojca nie było mowy. Jednak z dnia na dzień wydłużaliśmy mu czas na jakies pozytywne "przełamanie"  na moment kiedy będzie lepiej. Trwało to prawie pół roku. Olsen przyzwyczajał sie do opiekunów i w końcu pozwolił na swobodne wejście na jego teren. Udawał wtedy, że po prostu nikogo nie widzi i bawił się miską. Olsen nie toleruje obroży, na próbę pogłaskania go po karku reaguje pokazaniem zębów. Wreszcie w marcu br. Olsen po raz pierwszy wyszedł z kojca na wybieg. Radość była wielka nie tylko dla niego ale i dla nas, że udało się :-) Na dzień dzisiejszy Olsen jest wypuszczany na wybieg bezpośrednio z kojca, o smyczy nie ma mowy. Mozna wejśc do niego na wybieg , porzucac mu piłkę, którą ubwielbia się bawić. Olsen powinien trafić na teren gdzie nie ma żadnych osób postronnych tylko właściciel. Będzie na pewno świetnym stróżem posesji, jednak trzeba zachować przy nim maksimum uwagi i rozwagi. Adopcja takiego psa powinna byc bardzo dobrze przemyslana. Pomoc behawiorysty jak najbardziej wskazana.

Olsen uwielbia ganiać wzdłuż płotu  ze swoją przyjaciółką  Tequilą

SMART

Data urodzenia : 08.2010r.

Kastracja : TAK

Historia Smarta jest bardzo smutna. Po raz pierwszy trafił do schroniska we wrześniu 2011r. i jeszcze w tym samym roku znalazła sie rodzina chętna aby go przygarnąć. Niestety po 5 latach adopcji Smart wrócił ponownie do schroniska. Powód?.... uciekał z posesji. 

Smart to uroczy, kochany i bezproblemowy psiak. Jest mądry i szybko uczy się komend. Smarcik jest przyjaceislki zarówno do ludzi jak i innych zwierzat, Z uwagi na jego bardzo krótkie łapki męczą go długie spacery. Dobrze żeby w czasie dłuższego spacerku robic mu małe przerwy na odpoczynek. Smarta nie nda sie nie kochać !!!!!!

OSKAR

Data urodzenia : 04.2013r.

Kastracja :

Oskar trafił do schroniska z gminy Włoszakowice w dniu 22.03.2017r. Jest dużym, silnym i bardzo energicznym psem. Nie lubi za bardzo innych psiaków. W stosunku do ludzi jest przy pierwszym kontakcie raczej nieufny. Potrzebuje czasu żeby sie oswoić z nowym otoczeniem.Oskar będzie wspaniałym stróżem dużej posesji.

PONO

Data urodzenia : 03.2011r.

Kastracja : TAK

Błąkał się na terenie  gminy Bojanowo. W schronisku jest od 8.04.2017r. Pono jest kochanym i spokojnym psiakiem. Uwielbia towarzystwo ludzi, pieszczoty i spacerki. Pono troszke "dziwnie " chodzi" jakby w rozkroku. Przyczyn może być kilka jednak na dzien dzisiejszy Pono jest w dobrej kondycji i nie przeszkadza mu to w swobodnym poruszaniu się.

 

LAMUS

Data urodzenia : 02.2010r.

Kastracja :

Lamus jest z nami od 26.03.2017r. Błąkał się w Lesznie przy ul. Muśnickiego. Lamusek jest pogodnych i cały czas usmiechniętym psiakiem. Kocha ludzi, spacerki zabawy na wybiegu. Nie przepada za innymi pieskami.


ODYS i OTIS

Data urodzenia : Odys 01.2014r.  Otis 01.2009r.

Kastracja : 

Odys i Otis są z nami od 09.01.2017r. Trafiły do schroniska w bardzo przykrych okolicznościach. Mieszakły w domku ze swoją "panią" w Rydzynie. Niestety ich pani zmarła, a ze była osoba samotną bez żadnej rodziny psiaki musiały trafic do schroniska. Oba psiaki były przerażone. Po długim czasie Otis sie przełamał w końcu radosnie wita opiekunów i chętnie wychodzi na spacery i na wybieg. Odys nieststey cały czas jest w traumie. Nie umie pogodzic sie z tym że trafił za kraty. Mamy nadzieję, że tak jak Otis w końcu przełamie swoje lęki i nam zaufa

OTIS

ODYS

REKSIO

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja :

Reksio jest z nami od 05.01.2017r. . Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Reksio jest cudownym kochanym straszym psiakiem. Pomimo swego wieku biega jak sarenka i jest mega przytulasny. Kocha ludzi i cały otaczający go świat. Niestety jest niewidomy co jednak nie przeszkadza mu w codziennym bytowaniu i wewnętrznej radości. Cały czas jest ciekawy świata i z radością wita wszystkich na swojej drodze.

RESET

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Reset jest w schronisku od 21.08.2016r. Błąkał się przy ul. Rejtana w Lesznie. Reset jest jak na razie niepewnym psem. Widząc ludzi cieszy się, merda ogonkiem, ale jest w stanie ugryźć gdy odpina mu sie np. smycz. Mamy nadzieję, że ten stan poprawi się po zabiegu kastracji.

1 2 NastępnyOstatni