Psy do adopcji

CHOCO

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

Choco jest z nami od 9.02.2016r. Błąkał się na terenie gminy Borek Wlkp. Rzadko widzi się tak bardzo przerażonego i wycofanego psiaka jakim był Choco. Prawie rok nie wychodził na spacer ani na wybieg. Jego przerażenie na szczęście nie przerodziło sie w agresję. Wręcz przeciwnie, pomimo tego, że praktycznie nie chciał przy ludziach wychodzić z budy i chował się, można było otworzyć budę i spokojnie go pogłaskać. Patrzył wtedy na człowieka swoimi pięknymi, czekoladowymi oczami z niepokojem, ale i z nadzieją. Dzisiaj Choco widząc opiekunów nie chowa się już do budy, jest zainteresowany otaczającym go światem. Wychodzi także na wybieg i krótkie spacery. Choco jest kochanym pełnym nadziei psiakiem, wierzymy, że znajdzie się ktoś, kto pokocha go takim jakim jest. 

BARI

 Data urodzenia : ok. 01. 2014r.

Kastracja : TAK

Bari jest u nas od 13.01.2016r. Błąkał sie na terenie gminy Bojanowo. Jest bardzo wesoły i przyjazny, uwielbia ludzi, a wobec dzieci jest niezwykle cierpliwy. Wszystkiego jest ciekaw, wszędzie się pcha i każdemu wskoczy na kolana. Ten uroczy psiaczek to energetyczna petarda – biega za piłeczką, skacze jak na sprężynie no i kocha psie przysmaki. Zachęcamy do adopcji Barusia, należy jednak zdawać sobie sprawę, że nie wystarczy wyjść z nim na trzy krótkie spacery pod blokiem... On potrzebuje dużo więcej ruchu, zajęć i zabawy.

Bari w grudniu 2016r. został zaadoptowany. Niestety trafił na odpowiedzialne osoby i wrócił z powroptem do schroniska. 

KEKS

Data urodzenia : ok. 2012r.

Kastracja : TAK

Keks jest u nas od . Błąkał się na terenie gminy Poniec. Keksik jest wesołym i bardzo przyjacielskim psiakiem. Wszędzie go pełno i głośno potrafi domagać się o uwagę. Keks będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny.


TIGER

Data urodzenia : ok. 2016r.

Kastracja :

Tiger jest z nami od 6.01.2017r. Błąkał się na terenie miasta Leszna. Tiger jest dużym, silnym i energicznym psiakiem. Jednak w tym dużym psie mieszka tak naprawdę wyrośnięty szczeniak. Tiger kocha ludzi, zabawy na wybiegu, spacery. Będzie szcześliwy w rodzinie, która prowadzi aktywny tryb życia dzieki czemu będzie mógł spożytkowac swoją energię.

REKSIO

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja :

Reksio jest z nami od 05.01.2017r. . Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Reksio jest cudownym kochanym straszym psiakiem. Pomimo swego wieku biega jak sarenka i jest mega przytulasny. Kocha ludzi i cały otaczający go świat. Niestety jest niewidomy co jednak nie przeszkadza mu w codziennym bytowaniu i wewnętrznej radości. Cały czas jest ciekawy świata i z radością wita wszystkich na swojej drodze.

ADOR

Data urodzenia : ok. 2015r.

Kastracja : przed

Ador trafił do nas 05.10.2016r. Błąkał sie na terenie gminy Bojanowo. Na początku był bardzo nieufny co objawiało się groźnym doskakiwaniem do krat i pokazywaniem zębów. Ador po przejściu z kwarantanny na boksy adopcyjne zmienił się. Mozna do niego wejść, pogłaskać i wyprowadzić na spacer czy na wybieg. Ador potrzebuje więcej czasu na poznanie człowieka i zaufanie mu.

BILLY

Data urodzenia : ok. 2014r.

Kastracja : TAK

Billy jest u nas od 22.09.2016r. Błąkał się na terenie miasta Leszna. Początki były bardzo trudne, zarówno dla niego jak i dla nas. Billy był bardzo zestresowany, na wszystko i wszytskich  reagował agresją. Z czasem zaczął się przyzwyczajać do nowego otoczenia i opiekunów. Dzisiaj na obcych pokazuje zęby i głośno szczeka, wiemy już teraz że jest to kwestia czasu i przede wszystkim pracy z nim, aby postarać się zmienić jego zachowanie. Billy bardzo chętnie wychodzi na wybieg. Każdy, decydujący się na adopcję  psa ze schroniska, czy to małego i milusińskiego czy dużego i charakternego, powinien być świadomy, że z takim psem trzeba pracować. W wielu przypadkach powinniśmy pomysleć o pracy z behawiorystą, który pomoże nam poznać potrzeby psa. Dzięki temu i pies i nowy właściciel bądą ze sobą po prostu szczęśliwi. W przypadku Billego pomoc behawiorysty będzie niezbędna.

 

RESET

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Reset jest w schronisku od 21.08.2016r. Błąkał się przy ul. Rejtana w Lesznie. Reset jest jak na razie niepewnym psem. Widząc ludzi cieszy się, merda ogonkiem, ale jest w stanie ugryźć gdy odpina mu sie np. smycz. Mamy nadzieję, że ten stan poprawi się po zabiegu kastracji.

FLY

Data urodzenia : ok. 2013r.

Kastracja : TAK

Fly jest u nas od 27.07.2016r. Długo błąkał sie po ulicach Leszna. Był bardzo nieufny i ze strachu pokazywał zęby. Na dzień dzisiejszy już oswoił się z opiekunami, chętnie wychodzi na spacerki i na wybieg.Jest malutkim pieskiem, który będzie pasował na każde kolanka i każdą kanapę.

NERO

Data urodzenia : ok. 2008r.

Kastracja : TAK

 Nero po raz pierwszy trafił do schroniska  12.02.2015r. Błąkał się na terenie gminy Śmigiel. W tym samym roku został zaadotpowany. Niestety juz w czerwcu 2016r. wrócił do schroniska. Nero jest dużym i silnym psem. W stosunku do ludzi jest potulny i bardzo przyjacielski. Uwielbia spacery na których trochę ciągnie smycz. Ze względu na swoją wielkość a przede wszystkim wiek Nero ma problemy ze stawami. Jest na lekach, któe pozwalają mu normalnie funkcjonować. Nero bedzie  zarówno wspaniałym przyjacielem calej rodziny  jak i stróżem posesji.

KARWAT

Data urodzenia : ok. 2007r.

Kastracja : TAk

Po raz pierwszy Karwat trafił do schroniska 01.10.2011r. Karwat był charakternym i energicznym psiakiem. W stosunku do ludzi nie przejawiał agresji. Lubił spacerki i zabawy na wybiegu. Idealnie nadawał się na stróża posesji. W krótkim czasie został zaadoptowany jednak juz w lutym 2012r. został oddany do schroniska. Nastepna adopcja miała miejsce w czerwcu 2012r. Cieszyliśmy sie, że Karwat zdobył kolejną szansę na nowy domek. 

W lipcu 2016r. pojechaliśmy na interwencję jednego z miezkańców Leszna dot. biegającego samotnie dużego psa, ewidentnie zagubionego. Po przyjechaniu na miejsce okazało się, że to nasz Karwat. Ma bardzo charakterystyczne umaszczenie pyska więc o pomyłce nie mogło być mowy, a do tego czip "prawdę ci powie"

Nieststey z właścicielem nie ma kontaktu. Karwat znowu jest w schronisku. To już nie ten sam pies co 5 lat temu. Pierwsze tygodnie leżał w budzie, nic go nie interesowało, wychodził tylko do jedzenia. Teraz Karwat chętnie wychodzi na wybieg i na spacery. Jest bardzo grzeczny, spokokojny. W jego oczach można odczytać smutek, czy do niego jeszcze kiedyś uśmiechnie się szczęście ? ♥

PRINCE

Prince jest w schronisku od   06.05.2016r.  Błąkał się  na terenie gminy Święciechowa. Psiak jest bardzo masywny i duży. Wyglądał bardzo groźnie. Jednak jego stres był większy niż stres pracowników schroniska. Był nieufny i nie chciał wychodzić z boksu. 

PRINCE

Data urodzenia : ok. 2013r.

Kastracja : TAK

Prince  przełamał się aby wyjść z boksu. Najpierw na wybieg, potem powoli na spacer. Jednak nadal jest w nim jakiś strach, nieraz nie chce wyjść poza teren schroniska. Dojdzie do bramy po czym stoi jak posąg i się nie rusza. Przy pierwszym kontakcie stwarza wrażenie "ostrego" psa. Jednak przy bliższym poznaniu okazuje się sympatycznym zwierzakiem. Ze względu na swoje gabaryty trzeba oczywiście brać pod uwagę to, ze nie powinien mieć styczności z małymi dziećmi. Aopcja wiąże się z koniecznością pracy nad jego zachowaniem i przyzwyczajeniami.

DIEGO

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Diego jest u nas od 14.04.2016r. Błąkał się na terenie gminy Włoszakowice. Diego jest statecznym , spokojnym psem. Widać, że nie może za bardzo odnaleźć się w nowym otoczeniu. Patrząc na niego odnosi się wrażenie, że cały czas czeka na swojego właściciela. Jest nieśmiały i troszkę zagubiony, Miłość i nowy dom są mu pilnie potrzebne.

MAKO

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Mako jest w schronisku od 01.03.2016r. Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Jest małym, bardzo energicznym i dość specyficznym psiakiem.  Osoby odwiedzające naszych podopiecznych, przechodząc koło Mako mówią "ale agresywny pies". I faktycznie, Mako szczerzy wszystkie zęby, rzuca się do  kraty i głośno szczeka. Jednak gdy tylko wchodzi się do jego  boksu, Makuś radośnie macha kitką, prosi o pieszczoty i cieszy się bardzo na spacerek. 

NORTON

 Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

 

Norton jest u nas od 11.12.2015r. Błąkał sie na terenie gminy Poniec. Norton jest charakternym, energicznym psem. Przy pierwszym kontakcie jest nieufny i pokazuje zęby. Z biegiem czasu przekonuje sie do człowieka, jednak ze względu na jego silny charakter powinna zaadoptowac go osoba zrównoważona emocjonalnie, konsekwentna, którą Norton będzie uważać za przewodnika stada.

 

BOLEK i LOLEK

Data urodzenia : ok. 11.2014r.

Kastracja : TAK

Bolek i Lolek są u nas od 20.11.2015r. Wcześniej błąkały sie na terenie gminy Śmigiel. Psiaki są bardzo wystraszone, nieufne. Gdy podchodzi sie do kojca uciekają szybko do budy. Na szczęście nie przejawiają agresji, można otworzyć budę i każdego wziąć na ręce. Mamy nadzieję, że uda się je szybko przekonać, że smycz to nic groźnego i będą chciały wychodzić o własnych siłach na spacerki

LOLEK

KAROLEK

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Karolek jest u nas od 30.09.2014r. Błąkał się na terenie gminy Krzemieniewo.  Ma spory bagaż doświadczeń. Człowiek musiał go wiele razy skrzywdzić, bo nadal się go boi. W 2014 roku trafił do schroniska z gminy Krzemieniewo. Był nieufny, wycofany i przerażony. Dzisiaj chętnie wychodzi na spacery, podchodzi do osób, które zna, tak więc widać poprawę, ale nowego właściciela Karolka czeka jeszcze sporo pracy. Na pewno musi to być wyrozumiała i cierpliwa osoba, która kocha pieski i zapewni mu godne życie. Karol potrzebuje swojego kącika, spokoju i ciepła. Kto sprosta temu wyzwaniu i pokocha smutne psie serce?

REMO

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

Remo jest u nas od 18.09.2014r. Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Bardzo długo był zestresowany i wystraszony, co objawiało sie szczerzeniem kłów i szczekaniem. W tej chwili Remo jest juz po kwarantannie. Wychodzi na wybieg i na spacery. Jest bardzo przyjacielski w stosunku do ludzi. Nie lubi innych psów.

DOLAR

 

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Dolar trafił do schroniska 07.05.2014r. Błąkał sie na terenie gminy Miejska Górka. Od samego początku był przerażony i nieufny. Wcale nie wychodził z budy i na wszystkich pokazywał zęby. Dziś tj. październik 2014r. jest lepiej. Biega po swoim boksie i głosno szczeka gdy widzi wychodzące na spacer psy. On sam bardzo się boi. Można juz wejść spokojnie do boksu i delikatnie go pogłaskać, jednak Dolar jeszcze jest wystraszony. Nie ugryzie pracowników ale przed nami jeszcze długa droga do zaskarbienia sobie jego całkowitej akceptacji.

23.11.2014r.

Dolarek po raz pierwszy na wybiegu. Jest bardzo grzeczny ale nadal jak tylko gdzieś stuknie, puknie cały się kuli i jest przerażony.

 

Październik 2015r.

Dolar jest nie do poznania. Głośno szczeka domagając się o uwagę. Z radości podszczypuje ręce opiekunów, a na wybiegu radośnie biega.


OLO

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Olo jest u nas od 10.04.2014r. Błąkał się po ulicach Leszna. Początki jego pobytu w schronisku były bardzo trudne zarówno dla niego jak i dla pracowników. Olo był bardzo agresywny, trzeba było zachowywać szczególną ostrożnośĆ podczas codziennego karmienia czy sprzątania boksu. Z miesiąca na miesiąc traciliŚmy nadzieję że Olo pozwoli do siebiE podejść. Wszystko zmieniło się po przeniesieniu go z kwarantanny do boksu "adopcYjnego" znajdującego się przy wybiegu. Może właśnie ta otwarta przestrzeń, ciągły kontakt wzrokowy z ludźmi i innymi psami sprawił, że Olo sie przełamał. Wychodzi na spacerki, biega z radością po wybiegu. Jest bardzo energicznym psem, który ma charakterek. W stosunku do mężczyzn jest nadal nieufny. Potrafi ugryźć. W sosunku do kobiet jest bardzo przyjacielski i przytlasny, grzecznie stoi gdy jest pora na "czesanie". Przy wyprowadzaniu na wybieg czy spacer z radości bawi się w "przeciąganie smyczy",

FAX

Data urodzenia : ok. 2012r.

Kastracja : TAK

Fax jest u nas od 10.04.2013r. Błąkał sie na terenie gminy Rawicz. Przez pierwszy rok Fax był niedostępny, wycofany, żył w swoim własnym świecie nie dopuszczając do siebie nikogo. Był przerażony, nie chciał wychodzić z budy. Na szczęście dzisiaj Faxa wreszcie widać w kojcu. Jak tylko usłyszy głosy wybiega z budy i glośno szczeka. Zaufał nam na tyle, że daje się wziąć na ręce. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce Fax pokona wszystkie swoje lęki i znajdzie się ktoś chętny aby go zaadoptować i kontynuować zaczętą z nim pracę. 

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszek Pani Ewelinie i Justynie, Fax wreszcie wyszedł z kojca i biega radośnie z innymi psiakami na wybiegu.

Fax po raz pierwszy na wybiegu (czerwiec 2015r.)

KLEOŚ

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Kleoś jest w schronisku od 28.01.2014r. Błąkał się na terenie Leszna. Kleoś jest grzecznym i wesołym psiakiem.Jest nieufny w stosunku do mężczyzn do tego stopnia, że moze ugryźć. Ale to tylko kwestia czasu aż zaufa człowiekowi. Kleoś uwielbia towarzystwo opiekunek i głośno domaga się o uwagę. idealny przyjaciel dla osób dorosłych.

 

RADUŚ

Data urodzenia :ok. 2008r.

Kastracja : TAK

Raduś trafił do schroniska 17.01.2014r. Błąkał się na terenie gminy Rawicz, radus jest wystraszonym i nieufnym psiakiem. Powoli otwiera się na człowieka. Jak się do niego mówi zaczyna merdać ogonkiem i niesmiało podchodzi. Radus jest cudownym i kochanym psiakiem. Potrzebuje dużo miłości ale i cierpliwości w pokonaniu swoich lęków.

LUBEK

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Lubek jest u nas od 17.12.2013r. Błąkał się na terenie gminy Krzemieniewo. Był bardzo zaniedbany i zestresowany.  Lubek jest bardzo energicznym psem. Uwielbia biegać po wybiegu , który jednak musi być dobrze zabezpieczony. Zwyklą siatkę Lubek pokonuje bez trudu. Największą jednak nagrodą jest dla niego długi spacer. Lubek jest przyjacielskim i miłym psiakiem. Polecany szczegolnie osobom dorosłym. Lubek jest dużym i silnym psem dlatego też przy kontakcie z dzieckiem musi być osoba dorosła - z radości mógłby niechcący dziecko przewrócić.

MAHOŃ

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Mahoń trafił do schroniska 15.12.2013r. Błąkał się po ulicach Leszna. Mahoń jest spokojnym i przyjaznym psiakiem. Niestety  boi się nowo poznanych osób, a przed dziećmi wręcz ucieka. W stresie na szczęście nie "używa" zębów lae najchętniej schowałby się w "mysią norkę". Mahoń jest kochanym psiakiem i na pewno szyblo pokochałby nowych właścicieli. Czeka już 3 rok na swoją szansę...

CZAPI

Data urodzenia : ok. 2006r.

Kastracja : TAK

Czapi jest u nas od 27.08.2013r. Mimo swoich 10 lat, nie ma w sobie nic ze staruszka – jest wesoły, energiczny i ciekawski. Wszystko musi obwąchać, wszędzie musi zajrzeć. Nie „wybija” się na tle innych piesków, być może dlatego, przez cały ten czas nikt się nim nie zainteresował. Lata płyną a Chapi dalej czeka na lepsze jutro. Uwielbia towarzystwo ludzi, długie spacery i zabawy na wybiegu. Będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny.

MAX

Data urodzenia : ok. 2006r.

Kastracja : TAK

Max jest u nas od 8.07.2013r. Błąkał się na terenie gminy Rawicz.  Po przyjściu do schroniska swój lęk okazywał agresją. Po zabiegu kastracji pies jest nie do poznania. Wychodzi z budy, merda ogonkiem i daje się pogłaskać. Boi się jednak cały czas mężczyzn. Na ich widok chowa się do budy i szczeka. Mamy nadzieję że wkrótce nie będzie miał złych skojarzeń z panami i Maxiu znajdzie nowych kochających właścicieli.

ARES

Data urodzenia : ok. 2009r.

Katsracja : TAK

Ares jest u nas od 12.11.2011r. Błąkał sie po ul. Lotniczej w Lesznie. Ares jest pięknym i dostojnym psem. Ma też bardzo niezależny charakterek. Potrzebuje odpowiedzialnego i konsekwentengo właściciela. Jak np. nie ma ochoty wyjść na spacer potrafi pokazać kły, a nawet ugryźć.

Ares w czerwcu 2012r, został adoptowany i wyglądał tak :

 

To co właściciel zrobił z nim przez rok przekracza nasze pojęcie. Ares jest otyły, sierść ma sfilcowaną i skołtunioną. Zrobimy wszystko aby doszedł do formy i szybko znalazł nowego ale odpowiedzialnego i mającego serce właściciela.

KUBUŚ

Data urodzenia : ok. 2005r.

Kastracja : TAK

Kubus jest u nas od 19.03.2013r. Błąkał się na terenie gminy Lipno. Kubuś nie potrafi chodzic na smyczy - wydaje się ze ma bardzo złe skojarzenia związane z uwięzią. Potrzebuje czasu aby znowu zaufać i być w pełni szczęśliwym psiakiem.

Wrzesień 2014r.

Kubuś to odrodzony pies. Nie boi się smyczy ( choć ma duża siłę i mocno ciągnie ). Uwielbia biegać na wybiegu i chodzić na spacerki. Jest przyjacielskim i wesołym psiakiem.