Psy do adopcji

LEVIS

Data urodzenia :

Kastracja :

Levis trafił do nas 03.04.2017r. Błąkał się na terenie Leszna. Levis w pierwszych dniach pobytu w schronisku był przerażony, wszystkiego się bał. Nie ma co sie dziwić, nowe miejsce , obcy ludzie... Niestety do teraz właściciel się nie upomniał o swoją"zgubę". Levis jest nadal nieśmiały i wystraszony jednak widać poprawę z dnia na dzień. Njaważniejsze, że ma apetyt i mimo stresu ciekawie wszystkiemu się przygląda. 

RAFI

Data urodzenia :

Kastracja :

Rafi jest u nas od 29.03.2017r. Błąkał się na terenie gminy Rawicz. Rafi jest wesoły i energicznym psiakiem. W stosunku do ludzi jest bardzo przyjacielski i towarzyski. Jak każdy psiak uwielbia spacerki i zabawy na wybiegu.

ROMEK

Data urodzenia :

Kastracja :

Romek trafił do schroniska 29.03.2017r. Błąkał się na terenie gminy Rawicz. Romek jest wesołym i bardzo przyjacielskim psiakiem. Kocha ludzi. Jest cierpliwy i nie dość mu pieszczot. Świetnie sprawdza się na lekcjach edukacyjnych , jest grzeczny i chętny do współpracy. W towarzystwie dzieci czuje się jak ryba w wodzie. 

RUDY

Data urodzenia :

Kastracja :

Rudy jest w schronisku od 31.03.2017r. Błąkał się na terenie gminy Rydzyna. Jest bardzo kontaktowym i przyjacielskim psiakiem. Na widok człowieka merda ogonkiem i czeka na choc trochę zainteresowania. Njaszczęsliwszy jest na spcerku przy boku człowieka. Rudy bedzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny. 

GREY

Data urodzenia :

Kastracja :

Grey błąkał się w lesznie przy ul. Złotnicznej skąd w dniu 27.03.2017r. został przywieziony do schroniska. Grey pomimo swojego "groźnego"  wyglądu jest bardzo zrównoważonym i grzeczbym psem. W stosunku do ludzi nie przejawia żadnej agresji. Jest bardzo przyjacielski i jak każdy psiak uwielbia spacery i bieganie po wybiegu najlepiej w towarzystwi człowieka.

RABUŚ

Data urodzenia : ok. 01.2014r.

Kastracja :

Rabus jest w schronisku od 24.03.2017r. Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Rabuś to energiczny i wesoły psiak. Całym soba cieszy sie na widok człowieka. Jest bardzo przyjacelski, towarzyski.

OLSEN

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Olsen błąkał sie na terenie gminy Osieczna skąd w dniu 08.08.2016r. trafił do naszego schroniska. Początki były bardzo trudne. Olsen na wszystko i wszystkich reagował agresją. O wejściu do niego do kojca nie było mowy. Jednak z dnia na dzień wydłużaliśmy mu czas na jakies pozytywne "przełamanie"  na moment kiedy będzie lepiej. Trwało to prawie pół roku. Olsen przyzwyczajał sie do opiekunów i w końcu pozwolił na swobodne wejście na jego teren. Udawał wtedy, że po prostu nikogo nie widzi i bawił się miską. Olsen nie toleruje obroży, na próbę pogłaskania go po karku reaguje pokazaniem zębów. Wreszcie w marcu br. Olsen po raz pierwszy wyszedł z kojca na wybieg. Radość była wielka nie tylko dla niego ale i dla nas, że udało się :-) Na dzień dzisiejszy Olsen jest wypuszczany na wybieg bezpośrednio z kojca, o smyczy nie ma mowy. Mozna wejśc do niego na wybieg , porzucac mu piłkę, którą ubwielbia się bawić. Olsen powinien trafić na teren gdzie nie ma żadnych osób postronnych tylko właściciel. Będzie na pewno świetnym stróżem posesji, jednak trzeba zachować przy nim maksimum uwagi i rozwagi. Adopcja takiego psa powinna byc bardzo dobrze przemyslana. Pomoc behawiorysty jak najbardziej wskazana.

Olsen uwielbia ganiać wzdłuż płotu  ze swoją przyjaciółką  Tequilą

SMART

Data urodzenia : 08.2010r.

Kastracja : TAK

Historia Smarta jest bardzo smutna. Po raz pierwszy trafił do schroniska we wrześniu 2011r. i jeszcze w tym samym roku znalazła sie rodzina chętna aby go przygarnąć. Niestety po 5 latach adopcji Smart wrócił ponownie do schroniska. Powód?.... uciekał z posesji. 

Smart to uroczy, kochany i bezproblemowy psiak. Jest mądry i szybko uczy się komend. Smarcik jest przyjaceislki zarówno do ludzi jak i innych zwierzat, Z uwagi na jego bardzo krótkie łapki męczą go długie spacery. Dobrze żeby w czasie dłuższego spacerku robic mu małe przerwy na odpoczynek. Smarta nie nda sie nie kochać !!!!!!

OSKAR

Data urodzenia : 04.2013r.

Kastracja :

Oskar trafił do schroniska z gminy Włoszakowice w dniu 22.03.2017r. Jest dużym, silnym i bardzo energicznym psem. Nie lubi za bardzo innych psiaków. W stosunku do ludzi jest przy pierwszym kontakcie raczej nieufny. Potrzebuje czasu żeby sie oswoić z nowym otoczeniem.Oskar będzie wspaniałym stróżem dużej posesji.

SHAUN

Data urodzenia : 03.2010r.

Kastracja :

Shaun jest u nas od 14.03.2017r. Błąkał sie po ulicach Leszna. Shaun jest psiakiem w typie pudelka miniaturki. Jest malutki, szczuplutki i na pewno nie będzie z nim żadnego problemu w małym mieszkaniu. Shaun niestety nie słyszy co może byc powodem jego niechęci do nadmiernych czułości. Shaun nie jest typem przytulanki, potrafi pokazac ząbki. Widac, że jeszcze niedawno mieszkał w domku i miał swoje ciepłe posłanko. Dobrze żeby Shaun trafił do domku gdzie sa tylko osoby dorosłe.

ENDI

Data urodzenia : 01.2016r.

Kastracja :

Endki jest z nami od 10.03.2017r. Błąkał się na terenie gminy Krzemieniewo. Endi jest kochanym bardzo przyajcielskim psiakiem. Patrzy na człowieka mądrymi i kochającymi oczami. Nie ma żadneuj agresji do innych zwierzat. Endi będzie wspaniałym towarzyszem zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci w wieku szkolnym.

PONO

Data urodzenia : 03.2011r.

Błąkał się na terenie  gminy Bojanowo. W schronisku jest od 8.04.2017r. Pono jest kochanym i spokojnym psiakiem. Uwielbia towarzystwo ludzi, pieszczoty i spacerki. Pono troszke "dziwnie " chodzi" jakby w rozkroku. Przyczyn może być kilka jednak na dzien dzisiejszy Pono jest w dobrej kondycji i nie przeszkadza mu to w swobodnym poruszaniu się.

 

LAMUS

Data urodzenia : 02.2010r.

Kastracja :

Lamus jest z nami od 26.03.2017r. Błąkał się w Lesznie przy ul. Muśnickiego. Lamusek jest pogodnych i cały czas usmiechniętym psiakiem. Kocha ludzi, spacerki zabawy na wybiegu. Nie przepada za innymi pieskami.


HILTON

Data urodzenia : 01.2011r.

Kastracja :

Hilton jest z nami od 21.02.2017r. Błąkał się na terenie gminy Rawicz. Hilton jest grzecznym spokojnym psiaczkiem. Uwielbia towarzystwo ludzi, jest bardzo przyjacielski i przytulaśny. 

ODYS i OTIS

Data urodzenia : Odys 01.2014r.  Otis 01.2009r.

Kastracja : 

Odys i Otis są z nami od 09.01.2017r. Trafiły do schroniska w bardzo przykrych okolicznościach. Mieszakły w domku ze swoją "panią" w Rydzynie. Niestety ich pani zmarła, a ze była osoba samotną bez żadnej rodziny psiaki musiały trafic do schroniska. Oba psiaki były przerażone. Po długim czasie Odys sie przełamał w końcu radosnie wita opiekunów i chętnie wychodzi na spacery i na wybieg. Otis nieststey cały czas jest w traumie. Nie umie pogodzic sie z tym że trafił za kraty. Mamy nadzieję, że tak jak Odys w końcu przełamie swoje lęki i nam zaufa

ODYS

OTIS

CHOCO

Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

Choco jest z nami od 9.02.2016r. Błąkał się na terenie gminy Borek Wlkp. Rzadko widzi się tak bardzo przerażonego i wycofanego psiaka jakim był Choco. Prawie rok nie wychodził na spacer ani na wybieg. Jego przerażenie na szczęście nie przerodziło sie w agresję. Wręcz przeciwnie, pomimo tego, że praktycznie nie chciał przy ludziach wychodzić z budy i chował się, można było otworzyć budę i spokojnie go pogłaskać. Patrzył wtedy na człowieka swoimi pięknymi, czekoladowymi oczami z niepokojem, ale i z nadzieją. Dzisiaj Choco widząc opiekunów nie chowa się już do budy, jest zainteresowany otaczającym go światem. Wychodzi także na wybieg i krótkie spacery. Choco jest kochanym pełnym nadziei psiakiem, wierzymy, że znajdzie się ktoś, kto pokocha go takim jakim jest. 

TIGER

Data urodzenia : ok. 2016r.

Kastracja :

Tiger jest z nami od 6.01.2017r. Błąkał się na terenie miasta Leszna. Tiger jest dużym, silnym i energicznym psiakiem. Jednak w tym dużym psie mieszka tak naprawdę wyrośnięty szczeniak. Tiger kocha ludzi, zabawy na wybiegu, spacery. Będzie szcześliwy w rodzinie, która prowadzi aktywny tryb życia dzieki czemu będzie mógł spożytkowac swoją energię.

REKSIO

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja :

Reksio jest z nami od 05.01.2017r. . Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Reksio jest cudownym kochanym straszym psiakiem. Pomimo swego wieku biega jak sarenka i jest mega przytulasny. Kocha ludzi i cały otaczający go świat. Niestety jest niewidomy co jednak nie przeszkadza mu w codziennym bytowaniu i wewnętrznej radości. Cały czas jest ciekawy świata i z radością wita wszystkich na swojej drodze.

ADOR

Data urodzenia : ok. 2015r.

Kastracja : przed

Ador trafił do nas 05.10.2016r. Błąkał sie na terenie gminy Bojanowo. Na początku był bardzo nieufny co objawiało się groźnym doskakiwaniem do krat i pokazywaniem zębów. Ador po przejściu z kwarantanny na boksy adopcyjne zmienił się. Mozna do niego wejść, pogłaskać i wyprowadzić na spacer czy na wybieg. Ador potrzebuje więcej czasu na poznanie człowieka i zaufanie mu.

BILLY

Data urodzenia : ok. 2014r.

Kastracja : TAK

Billy jest u nas od 22.09.2016r. Błąkał się na terenie miasta Leszna. Początki były bardzo trudne, zarówno dla niego jak i dla nas. Billy był bardzo zestresowany, na wszystko i wszytskich  reagował agresją. Z czasem zaczął się przyzwyczajać do nowego otoczenia i opiekunów. Dzisiaj na obcych pokazuje zęby i głośno szczeka, wiemy już teraz że jest to kwestia czasu i przede wszystkim pracy z nim, aby postarać się zmienić jego zachowanie. Billy bardzo chętnie wychodzi na wybieg. Każdy, decydujący się na adopcję  psa ze schroniska, czy to małego i milusińskiego czy dużego i charakternego, powinien być świadomy, że z takim psem trzeba pracować. W wielu przypadkach powinniśmy pomysleć o pracy z behawiorystą, który pomoże nam poznać potrzeby psa. Dzięki temu i pies i nowy właściciel bądą ze sobą po prostu szczęśliwi. W przypadku Billego pomoc behawiorysty będzie niezbędna.

 

RESET

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Reset jest w schronisku od 21.08.2016r. Błąkał się przy ul. Rejtana w Lesznie. Reset jest jak na razie niepewnym psem. Widząc ludzi cieszy się, merda ogonkiem, ale jest w stanie ugryźć gdy odpina mu sie np. smycz. Mamy nadzieję, że ten stan poprawi się po zabiegu kastracji.

FLY

Data urodzenia : ok. 2013r.

Kastracja : TAK

Fly jest u nas od 27.07.2016r. Długo błąkał sie po ulicach Leszna. Był bardzo nieufny i ze strachu pokazywał zęby. Na dzień dzisiejszy już oswoił się z opiekunami, chętnie wychodzi na spacerki i na wybieg.Jest malutkim pieskiem, który będzie pasował na każde kolanka i każdą kanapę.

NERO

Data urodzenia : ok. 2008r.

Kastracja : TAK

 Nero po raz pierwszy trafił do schroniska  12.02.2015r. Błąkał się na terenie gminy Śmigiel. W tym samym roku został zaadotpowany. Niestety juz w czerwcu 2016r. wrócił do schroniska. Nero jest dużym i silnym psem. W stosunku do ludzi jest potulny i bardzo przyjacielski. Uwielbia spacery na których trochę ciągnie smycz. Ze względu na swoją wielkość a przede wszystkim wiek Nero ma problemy ze stawami. Jest na lekach, któe pozwalają mu normalnie funkcjonować. Nero bedzie  zarówno wspaniałym przyjacielem calej rodziny  jak i stróżem posesji.

KARWAT

Data urodzenia : ok. 2007r.

Kastracja : TAk

Po raz pierwszy Karwat trafił do schroniska 01.10.2011r. Karwat był charakternym i energicznym psiakiem. W stosunku do ludzi nie przejawiał agresji. Lubił spacerki i zabawy na wybiegu. Idealnie nadawał się na stróża posesji. W krótkim czasie został zaadoptowany jednak juz w lutym 2012r. został oddany do schroniska. Nastepna adopcja miała miejsce w czerwcu 2012r. Cieszyliśmy sie, że Karwat zdobył kolejną szansę na nowy domek. 

W lipcu 2016r. pojechaliśmy na interwencję jednego z miezkańców Leszna dot. biegającego samotnie dużego psa, ewidentnie zagubionego. Po przyjechaniu na miejsce okazało się, że to nasz Karwat. Ma bardzo charakterystyczne umaszczenie pyska więc o pomyłce nie mogło być mowy, a do tego czip "prawdę ci powie"

Nieststey z właścicielem nie ma kontaktu. Karwat znowu jest w schronisku. To już nie ten sam pies co 5 lat temu. Pierwsze tygodnie leżał w budzie, nic go nie interesowało, wychodził tylko do jedzenia. Teraz Karwat chętnie wychodzi na wybieg i na spacery. Jest bardzo grzeczny, spokokojny. W jego oczach można odczytać smutek, czy do niego jeszcze kiedyś uśmiechnie się szczęście ? ♥

PRINCE

Prince jest w schronisku od   06.05.2016r.  Błąkał się  na terenie gminy Święciechowa. Psiak jest bardzo masywny i duży. Wyglądał bardzo groźnie. Jednak jego stres był większy niż stres pracowników schroniska. Był nieufny i nie chciał wychodzić z boksu. 

PRINCE

Data urodzenia : ok. 2013r.

Kastracja : TAK

Prince  przełamał się aby wyjść z boksu. Najpierw na wybieg, potem powoli na spacer. Jednak nadal jest w nim jakiś strach, nieraz nie chce wyjść poza teren schroniska. Dojdzie do bramy po czym stoi jak posąg i się nie rusza. Przy pierwszym kontakcie stwarza wrażenie "ostrego" psa. Jednak przy bliższym poznaniu okazuje się sympatycznym zwierzakiem. Ze względu na swoje gabaryty trzeba oczywiście brać pod uwagę to, ze nie powinien mieć styczności z małymi dziećmi. Aopcja wiąże się z koniecznością pracy nad jego zachowaniem i przyzwyczajeniami.

DIEGO

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Diego jest u nas od 14.04.2016r. Błąkał się na terenie gminy Włoszakowice. Diego jest statecznym , spokojnym psem. Widać, że nie może za bardzo odnaleźć się w nowym otoczeniu. Patrząc na niego odnosi się wrażenie, że cały czas czeka na swojego właściciela. Jest nieśmiały i troszkę zagubiony, Miłość i nowy dom są mu pilnie potrzebne.

MAKO

Data urodzenia : ok. 2010r.

Kastracja : TAK

Mako jest w schronisku od 01.03.2016r. Błąkał się na terenie gminy Święciechowa. Jest małym, bardzo energicznym i dość specyficznym psiakiem.  Osoby odwiedzające naszych podopiecznych, przechodząc koło Mako mówią "ale agresywny pies". I faktycznie, Mako szczerzy wszystkie zęby, rzuca się do  kraty i głośno szczeka. Jednak gdy tylko wchodzi się do jego  boksu, Makuś radośnie macha kitką, prosi o pieszczoty i cieszy się bardzo na spacerek. 

NORTON

 Data urodzenia : ok. 2011r.

Kastracja : TAK

 

Norton jest u nas od 11.12.2015r. Błąkał sie na terenie gminy Poniec. Norton jest charakternym, energicznym psem. Przy pierwszym kontakcie jest nieufny i pokazuje zęby. Z biegiem czasu przekonuje sie do człowieka, jednak ze względu na jego silny charakter powinna zaadoptowac go osoba zrównoważona emocjonalnie, konsekwentna, którą Norton będzie uważać za przewodnika stada.

 

BOLEK i LOLEK

Data urodzenia : ok. 11.2014r.

Kastracja : TAK

Bolek i Lolek są u nas od 20.11.2015r. Wcześniej błąkały sie na terenie gminy Śmigiel. Psiaki są bardzo wystraszone, nieufne. Gdy podchodzi sie do kojca uciekają szybko do budy. Na szczęście nie przejawiają agresji, można otworzyć budę i każdego wziąć na ręce. Mamy nadzieję, że uda się je szybko przekonać, że smycz to nic groźnego i będą chciały wychodzić o własnych siłach na spacerki

LOLEK

KAROLEK

Data urodzenia : ok. 2009r.

Kastracja : TAK

Karolek jest u nas od 30.09.2014r. Błąkał się na terenie gminy Krzemieniewo.  Ma spory bagaż doświadczeń. Człowiek musiał go wiele razy skrzywdzić, bo nadal się go boi. W 2014 roku trafił do schroniska z gminy Krzemieniewo. Był nieufny, wycofany i przerażony. Dzisiaj chętnie wychodzi na spacery, podchodzi do osób, które zna, tak więc widać poprawę, ale nowego właściciela Karolka czeka jeszcze sporo pracy. Na pewno musi to być wyrozumiała i cierpliwa osoba, która kocha pieski i zapewni mu godne życie. Karol potrzebuje swojego kącika, spokoju i ciepła. Kto sprosta temu wyzwaniu i pokocha smutne psie serce?

1 2 NastępnyOstatni