Psy do adopcji

GABI

Data urodzenia : ok. 11.2018r.

Gabi błąkała sie na terenie Leszna i 5.03.2019 trafiła do naszego schroniska. Jest małą, wesołą kruszynką, która potrzebuje kochających właścicieli. Bardzo źle znosi samotność. Uwielbia być przytulana, sama "skrobie" się na kolana żeby tylko byc blisko człowieka. 

Wiele osób uważa, że adopcja szczeniąt  jest prostsza i łatwiejsza od adopcji psa dorosłego.  A do tego szczeniaczki są takie słodkie, nieporadne i wywołują od razu uśmiech na naszych twarzach. Widząc taką małą śliczną kuleczkę często zapominamy, że ta mała istota to żywa istota, który nie będzie na zawołanie siusiał, spał czy się bawił, że ta żywa istota potrzebuje też swojej przestrzeni i przede wszystkim szacunku. Tak naprawdę adoptujemy dziecko, którego wychowania  podjęliśmy się właśnie w dniu adopcji. W związku z tym czeka nas  sprawdzian przede wszystkim z cierpliwości. Szczeniak tak jak i małe dziecko chłonie wszystko jak gąbka.  Dlatego też  to od nas zależy czy wyrośnie na takie psa jakiego sobie wymarzyliśmy. Nie zawsze dobrym argumentem za adopcją szczeniaka jest małe dziecko, bo będą razem się wychowywać i pies dziecku krzywdy nie zrobi. To niestety jeden z wielu mitów. 

Adopcja musi być dobrze przemyślaną decyzją, bo psiak zostanie z Tobą dobrych kilkanaście lat. Niech te lata będą spokojne i szczęśliwe zarówno dla Ciebie jak i dla Twojego czworonoga.

VIKA

Data urodzenia : ok. 01.2012r.

Sterylizacja : przed

Vika błąkała sie na terenie  gminy Osieczna, wpadła do zbiornika z wodą i w dniu 21.01.2019r. trafiła do naszego schroniska, cała mokra i przemarznięta. Vika jest kochaną psinką. Jest bardzo przyjacielska i ufna. Będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny

JAGA

Data urodzenia : ok. 2015r.

Sterylizacja : przed

Jaga jest w schronisku od listopada 2017r. ( Miejska Górka). Została odebrana właścicielowi wskutek złego traktowania. Jaga to sunia w typie teriera. Jets bardzo przyjacielskim i kochanym psem. Czeka z nieceirpliwością na spacer , aby chociaż przez chwilę pobyć z człowiekiem. Na wybiegu, gdy jest zostawiona sama sobie, pojawiają się u niej silne instynkty i kopie wielkie dziury. To taka rozrywka żeby sie nie nudzić.... Adoptując Jagę zyskasz prawdziwego przyjaciela

MIKI

Data urodzenia : ok. 2015r.

Sterylizacja : TAK

Miki jest w schronisku od listopada 2017r. ( Miejska Górka). Został odebrany właścicielowi wskutek złego traktowania. Nadal jest nieufny w stosunku do mężczyzn. W stresowych sytuacjach może nawet próbować ugryźć. Mimo wszytsko Miki to psiak który czeka na swoją szansę. Tyle czasu spędził już w klatce, że z niecerpliwością czekamy na osobę, która się w nim zakocha i będzie miała chęć podjęcia pracy  w odbudowaniu jego ufności w stosunku do człowieka.

FINKA

Data urodzenia : ok. 12.2015r.

Sterylizacja : przed

Finka błąkała się na terenie gminy Osieczna skąd  28.12.2018r. trafiła do naszego  schroniska. Finka jest przerażonym psiakiem co widac już na zdjęcie. Jej poddańcza poza nie pozwala zapiąc jej na smycz żeby mogła pójść na spacer.  Jak tylko ktoś zbliża się do niej od razu kładzie się na grzbiet. Nie przejawia przy tym żadnej agresji. Schroniskowy zgiełk i mnóstwo obcych zapachów nie sprzyja szybkiemu wyzbyciu się lęków. Finka potrzebuje jak najszybciej cierpliwego, zrównoważonego właściciela, który da jej poczucie bezpieczeństwa i dużo miłości.

SZELMA

Data urodzenia : ok. 12.2012r.

Sterylizacja : przed

Szelma błąkała się na terenie gminy Święciechowa skąd 7.12.2018r. trafiła do schroniska.Szelma od samego początku pobytu u nas obdarzyła nowych opiekunów natychmiastowym zaufaniem. Jest łagodna, bardzo przyjaźnie nastawiona do wszystkich osób. Kiedy odchodzi się od jej boksu patrzy tak intensywnie za człowiekiem... i wydaje się mysleć : może zawróci jeszcze raz pogłaszcze... Szelma na pewno da wiele radości swojej nowej rodzinie.

BELLA

Data urodzenia : ok. 11 2017r.

Sterylizacja : przed

Bella jest z nami od 20.11.2018r. Z powodu złego traktowania została odebrana właścicielowi z gminy  Bojanowo.  Pomimo złych przeżyć  jest bardzo ufna i przyjacielsko nastawiona, ale tylko  do kobiet. W stosunku do mężczyzn jest bardzo nieufna, skoro doznała cieprień od właściciela to nie ma się co dziwić, że źle reaguje. Jednak wszystko można zmienić jeśli tylko się chce. Bella potrzebuje czasu i cierpliwości aby zobaczyć, że panowie też potrafią być dobrymi opiekunami, którzy chcą tylko jej dobra. Jesteśmy dobrej myśli, że uda nam się ją do tego przekonać. 

BELKA

Data urodzenia : ok. 10.2011r.

Sterylizacja : TAK

Belka błąkała się na terenie gminy Krzemieniewo skąd 6.10.2018r. trafiła do schroniskaBelka to mądra i kochana sunia. Zna podstawowe komendy np. siad, podaj łapę. Jest pełna pozytywnej energii. Uwielbia pieszczoty, a spacer u boku człowieka to dla niej największa nagroda.

NORA

Data urodzenia : ok. 08.2013r.

Sterylizacja : przed

Nora jest w schronisku od 05.09.2018r. . Błąkała sie po ulicach Leszna. Nora jest bardzo przyjacielską i miła sunią w stosunku do człowieka. Na spacery wychodzi bardzo chętnie i jest dośc grzeczna, jendak gdy tylko zobaczy innego psa strasznie energicznie ciągnie smycz, szczeka głosno. Nie jesty to zachęta do zabawy , ale raczej niechęc do innych czworonogów. Tak więc wybierając się z Norą na spacer trzymajmy mocno smycz i w takich sytuacjach  strajamy się zainteresować ją czymś innym.

MORGANKA

Data urodzenia : ok. 05.2010r.

Sterylizacja : przed

Morganka jest z nami od 17.07.2018r.. Wcześniej błąkała się na terenie gminy Włoszakowice. Morganka jest przyjacielską i  spokojna sunią. Lubi spacerki, kontakt z człowiekiem. Szuka domu gdzie nie zabraknie dla niej  miłości i ciepłego kąta...

SAMUSIA

Data urodzenia : ok. 2010r.

Sterylizacja : TAK

Samusia błąkała się na terenie gminy Rawicz skąd w dniu 21.02.2017r. trafiła do schroniska w Henrykowie. Samusia od samego początku była nieswoja, nieśmiała, widać było że bardzo cięzko jest jej się pogodzić z zamknięciem w kojcu w obcym miejscu. Wychodziła na wybieg i na spacery jednak cały czas żyła w swoim "świecie". Pewnego dnia doznałą barzdo cięzkiego udaru, ledwo uszła z życiem. Od tamtego czasu Samusia jest na lekach, które pomagają jej funkcjonować. Ma apetyt, jest bardzo energiczna. Bardzo chętnie wychodzi na spacery czy na wybieg. Naszym marzeniem byłoby aby Samusia trafiła do domu gdzie mogłaby swobodnie przemieszczac się po otwartym terenie, a w razie chęci "izolacji" miałaby mozliwośc schowania się i odpoczynku. Najlepiej aby adoptowały ją osoby dorosłe, dzieci mogłyby ją przestraszyć czy zdenerwować. Samusia potrzebuje przede wszystkim spokoju i bardzo dużo miłości.

RINA

Data urodzenia : ok. 03.2009r.

Sterylizacja : TAK

Rina jest z nami od 27.03.2018r. Błąkała się po ulicach Leszna. Rina była bardzo nieufna próbowała gryźc. Dziś jest lepiej, daje się zapiąc na smycz i wyprowadzić na spacer czy wybieg. Bardzo nie lubi innych psów, dlatego tez idąc z nią trzeba uważać bo inne psy wzbudzają w niej dużą agresję i w amoku może nawet próbowac ugryźć prowadzaćego ja człowieka. Rinka jest u nas stosunkowo niedługo więc myślimy, że takie zachowanie prędzej czy później zniknie.

TESI

Data urodzenia : 06.2015r.

Sterylizacja : TAK

Sunie urodziły sie w przytulisku w Borku Wlkp. Do naszego schroniska przyjechały 9.02.2016r. Nigdy nie wychodziły z boksu na spacer i nie miały bliższego kontaktu z człowiekiem. Do tej pory nei potrafią chodzić na smyczy, są niespokojne i bardzo nieśmiałe. Pomimo wielu prób przełamania ich lęków, czeka nas jeszcze wiele pracy. Wszystkie 3 sunie będą potrzebowały pomocy behawiorysty, mnóstwa miłości i cierpliwości.

KALA szczęsliwa juz w nowym domku...Tesi nadal czeka...

TESI

NORKA

Data urodzenia : ok. 2007r.

Sterylizacja : TAK

Norka trafiła do schroniska 11.11.2014r. Błąkała si w Henrykowie ( gmina Święciechowa). Na początku była bardzo wystraszona i nieufna. Teraz jest juz znacznie lepiej. Cieszy sie na swoich opiekunów. Prosi sama o pieszczoty i uwagę. Jednak nadal jest płochliwa i trzeba uważać aby sie czegoś nie wystraszyła i np. nie zerwała ze smyczy.

Październik 2015r.

Norka zaufała nowym opiekunom. Tuli się do wszystkich, prosi o uwagę całą sobą. Uwielbia spacery, ale najlepiej czuje się na wybiegu, gdzie robi szaleńcze kółka wokół człowieka. Tak okazuje radość, że nie jest sama. 


OLA

Data urodzenia : ok. 2010r.

Sterylizacja :

Ola jest u nas od 22.04.2014r. Błąkała się mna terenie gminy Święciechowa. Jest przyjacielska i bardzo energiczna. Ola tak bardzo pragnie bliskości, że wyprowadzona z boksu, skacze na człowieka. Po dłuższym spacerze uspokaja się, ładnie idzie na smyczy i chętnie oddaje się przytulaniu. Nie lubi sama zostawać na wybiegu i na wszystkie możliwe sposoby stara się z niego wydostać. Pracujemy nad jej zachwaniem, od września 2016 r. Oleńka bierze udział w programie szkoleniowym LIRA. Staramy się wyelimonować jej skakanie i zapanowac nad emocjami. To naprawdę piękna sunia o błyszczącej, czarnej jak węgiel sierści. Przy odrobinie pracy Ola zmieni się nie do poznania. Już teraz kontakt z człowiekiem jest dla niej największą radością a przy solidnej dawce ciepła i uczucia, Ola po prostu oszaleje na punkcie swojej nowej rodziny.