Psy do adopcji

TESI, KALA, PERSI

Data urodzenia : 06.2015r.

Sterylizacja : TAK

Sunie urodziły sie w przytulisku w Borku Wlkp. Do naszego schroniska przyjechały 9.02.2016r. Nigdy nie wychodziły z boksu na spacer i nie miały bliższego kontaktu z człowiekiem. Do tej pory nei potrafią chodzić na smyczy, są niespokojne i bardzo nieśmiałe. Pomimo wielu prób przełamania ich lęków, czeka nas jeszcze wiele pracy. Wszystkie 3 sunie będą potrzebowały pomocy behawiorysty, mnóstwa miłości i cierpliwości.

KALA

PERSI

TESI

SALMA

 Data urodzenia : ok. 03.2013r.

Sterylizacja : NIE – zalecenie weterynarza

Salma do schroniska trafiła 18.01.2016r. . Błąkała sie na terenie miasta Leszna. Od samego początku pobytu w schronisku Salma była bardzo kontaktowa i przyjaźnie nastawiona do wszystkich. Nie ujawniały sie u niej żadne czynniki chorobowe. Po kwarantannie została przeniesiona na boksy adopcyjne i czekała ją sterylizacja. Nieoczekiwanie Salma dostała silnego udaru. Było bardzo źle, praktycznie nie było z nia kontaktu, byliśmy przygotowani na najgorsze. Jednak silna wola i chęć walki o życie sprawił cud. Salma stanęła na nogi, doszła w 100% do siebie. Jest wesoła, nie może doczekać sie swojej kolejki na spacer czy wyjścia na wybieg. Jest pod ścisłą obserwacja cały czas bo wiemy że taki udar może ( nie musi)  się powtórzyć. Salma powinna trafić do domu gdzie nie ma innych zwierząt czy małych dzieci. Każda ekscytacja może wywołać kolejny atak. lepiej dmuchać na zimne. 

 

HERA

 Data urodzenia : ok. 06.2015r.

Sterylizacja : TAK

 

Hera trafiła do schroniska 22.06.2016r. z gminy Rawicz. Jest bardzo przyjacielską i wiecznie "uśmiechniętą" sunią, która kocha ludzi. Hera to pies który musi być ciągle przy człowieku, wtedy jest szczęśliwa. Jest jednak  pewne ale... Hera jest charakternym psem. Bardzo szybko wybiera sobie "przewodnika stada" i słucha tylko jego. Dlatego też decydując sie na adopcję Hery, trzeba od samego początku być w stosunku do niej wymagającym i konsekwentnetnym. Nie można pozwolic jej na wszystko czego chce. Wskazana bedzie pomoc behawiorysty.

Hera bardzo lubi inne psiaki, z kórymi chętnie bawi się na wybiegu. 

DONA

Data urodzenia : ok. 2009r.

Sterylizacja :

Dona jest w schronisku od 14.12.2016r. maleńka  sunia to żywe srebro. Przechodząc koło jej boksu nie sposób się przy niej nie zatrzymać. Słodka mordka, uśmiech od ucha do ucha, proszenie na dwóch łapkach to cała Dona. Biorąc ją na ręce trzeba się przygotować na moc mokrych buziaków. Dona jest           w schronisku od połowy grudnia zeszłego roku. Niby krótko jednak dla niej na pewno okropnie długo. Czas spędzony za kratami z dala od człowieka potrafi zgasić szczęście          w oczach bardzo szybko, tym bardziej kiedy psiak trafiający do schroniskowych warunków wcześniej mieszkał w ciepłym domku.  Dona to malutki psiak więc bez problemu  może zamieszkać w małym mieszkaniu Kto pokocha to roześmiane malutkie szczęście ?

GRANDA

Data urodzenia : ok. 2011r.

Sterylizacja : TAK

Granda jest u nas od 29.06.2016r. . Błąkała sie na terenie gminy Pępowo. Granda jest grzeczną, spokojną sunią. Kocha ludzi, nie ma w niej żadnej agresji. W boksie jest smutna i tęsknie wodzi oczami za ludźmi. Na spacerkach w zacisznych miejscach np. w lesie jest energiczna i szczęśliwa. gdy wokół niej jest hałas, dużo osób widać że bardzo sie stresuje, boi się. Toleruje inne psy. Granda będzie wspaniałym przyjacielem całej rodziny, ale na pewno bedzcie potrzebny czas i cierpliwość...

TEQUILA

Data urodzenia : ok. 2013r.

Sterylizacja : TAK

Tequila jest u nas od 28.07.2015r. Błąkała się na terenie gminy Wijewo. Pierwsze tygodnie były bardzo trudne zarówno dla niej jak i dla nas. Była przerażona i bardzo "wycofana". Dziś jest już trochę lepiej,  podchodzi do kraty i daje się pogłaskać. Nie wychodzi jednak na wybieg, ani nie umie chodzić na smyczy. Tequila potrzebuje wyrozumiałego i cierpliwego właściciela, który pomoże jej przełamać lęki.

Luty 2017r. Tequila po raz pierwszy na wybiegu. Nie ma nic piękniejszego i wzruszającego jak to, że pies, który od prawie dwóch lat nie wychodził z boksu, w końcu się przełamuje i zaczyna ufać swoim opiekunom.

NORKA

Data urodzenia : ok. 2007r.

Sterylizacja : TAK

Norka trafiła do schroniska 11.11.2014r. Błąkała si w Henrykowie ( gmina Święciechowa). Na początku była bardzo wystraszona i nieufna. Teraz jest juz znacznie lepiej. Cieszy sie na swoich opiekunów. Prosi sama o pieszczoty i uwagę. Jednak nadal jest płochliwa i trzeba uważać aby sie czegoś nie wystraszyła i np. nie zerwała ze smyczy.

Październik 2015r.

Norka zaufała nowym opiekunom. Tuli się do wszystkich, prosi o uwagę całą sobą. Uwielbia spacery, ale najlepiej czuje się na wybiegu, gdzie robi szaleńcze kółka wokół człowieka. Tak okazuje radość, że nie jest sama. 


CZARNA

Data urodzenia : ok. 2009r.

Sterylizacja : TAK

Czarna jest u nas od 25.01.2014r. Błąkała się w Lesznie przy ul. Dożynkowej. Niestety jest bardzo wycofanym i strachliwym psem. Podejrzewamy, że jej ślepota może byc tego powodem , choć inne ślepe psiaki lepiej reagują na człowieka. Początki w schronisku były bardzo trudne. Czarna leżała tylko wciśnięta za budą. Teraz już jest o wiele lepiej. Interesuje ją świat i to, co sie dzieje wokół niej. Chętnie wygrzewa się w słonku w swoim boksie. Nie chowa się przez cały czas w budzie. Nie tracimy nadziei że w końcu Czarna przełamie swoje najgorsze lęki i obawy.

Czarna po raz pierwszy na wybiegu. Hurrra :)

OLA

Data urodzenia : ok. 2010r.

Sterylizacja :

Ola jest u nas od 22.04.2014r. Błąkała się mna terenie gminy Święciechowa. Jest przyjacielska i bardzo energiczna. Ola tak bardzo pragnie bliskości, że wyprowadzona z boksu, skacze na człowieka. Po dłuższym spacerze uspokaja się, ładnie idzie na smyczy i chętnie oddaje się przytulaniu. Nie lubi sama zostawać na wybiegu i na wszystkie możliwe sposoby stara się z niego wydostać. Pracujemy nad jej zachwaniem, od września 2016 r. Oleńka bierze udział w programie szkoleniowym LIRA. Staramy się wyelimonować jej skakanie i zapanowac nad emocjami. To naprawdę piękna sunia o błyszczącej, czarnej jak węgiel sierści. Przy odrobinie pracy Ola zmieni się nie do poznania. Już teraz kontakt z człowiekiem jest dla niej największą radością a przy solidnej dawce ciepła i uczucia, Ola po prostu oszaleje na punkcie swojej nowej rodziny. 

KAMILA

Data urodzenia : ok. 2007r.

Sterylizacja : TAK

Kamila jest u nas od 23.04.2013r. Błąkała się na terenie gminy Lipno. Prawie 4 miesiące zabrało nam zdobycie jej zaufania. Kamila przez ten czas nie wychodziła z boksu, nie dawała się zapiąc na smycz. Była tak przerażona, że reagowała agresją na każde nasze podejście do niej. Jednak w końcu Kamila się przełamała i okazała się cudowną i kochaną psinką. Jeszcze jest trochę nieśmiała, ale już wychodzi na smyczy i nawet daje się wziąć na ręce. Naprawdę w większości przypadków warto byc cierpliwym i dać szansę wszystkim zwierzętom.

Podczas sesji Kamilka podbiła serce wszystkich, trochę przerażała ją taka ilość ludzi dookoła, ale jak tylko wzięło się ją na ręce, była przeszczęśliwa. Kamilka po prostu zdecydowanie woli być noszona na rękach, w końcu nóżki ma krótkie, to i szybko się męczy dziewczyna. Kamilka powinna trafić do spokojnej rodziny, której już teraz zazdrościmy, bo Kamilka odda całą siebie i będzie wierna aż do końca…