Psy do adopcji

DOSIA

Data urodzenia : 09.2015r.

Sterylizacja : 

Dosia to kolejny oddany psiak z adopcji. Po raz pierwszy trafiła do nas w grudniu 2015r. BYła uroczym szczeniaczkiem i już w styczniu 2016r. znalazła nowy dom. Ludzie, którzy ja zaadoptowali oddali ją w maju 2018r. Dosia nie wiedziała co się stało, czemu trafiła w takie miejsce. Wszystko było dla niej obce. Była nieśmiała i przestraszona. Z biegiem czasu zaufała opiekunom. Dosia to urocza, grzeczna i kochana sunia. Tak jak inne psiaki Dosia czeka na ludzi, którzy jej nie porzucą, którzy zanim zdecydują się na adopcję przemyślą jej konsekwencje.  

FIFA

Data urodzenia :

Sterylizacja : przed

Fifa jest w schronisku jest od 03.08.2018r. Wcześniej błąkała się na terenie gminy Święciechowa. Fifa to maleńka sunia po przejściach. Strasznie bała się ludzi, wręcz panicznie reagowała na podejście kogokolwiek do siebie. Sytuacja zmieniła sie kiedy Fifa została zabrana do pomieszczen gdzie znajdują sie opiekunowie i 2 inne psiaki.  Odżyła, zaczęła okazywać zainteresowanie , sama podchodzi do człowieka żeby chociaż powąchać, szybko polizać rękę i wrócic na swoje posłanie. Radość to dla nas ogromna, bo widać ze Fifa obdarzy swojego nowego właściciela dozgonną przyjaźnią i bezgraniczną miłością

MORGANKA

Data urodzenia : ok.

Sterylizacja : przed

Morganka jest z nami od 17.07.2018r.. Wcześniej błąkała się na terenie gminy Włoszakowice. Morganka jest przyjacielską i  spokojna sunią. Lubi spacerki, kontakt z człowiekiem. Szuka domu gdzie nie zabraknie dla niej  miłości i ciepłego kąta...

FLORA

Data urodzenia : 

Sterylizacja : przed

Flora uległa wypadkowi lokomocyjnemu w wyniku którego trafiła do gabinetu weterynaryjnego. Stamtąd 13.07.2018r. została przewieziona do schroniska. Na szczęscie obrażenia nie były bardzo poważne i Flora  szybko doszła do pełnej sprawności. Flora to bardzo energiczna i żywa sunia. Kocha ludzi i jest ciekawa wszytskiego co się wokół niej dzieje. 

SAMUSIA

Data urodzenia : ok. 2010r.

Sterylizacja : TAK

Samusia błąkała się na terenie gminy Rawicz skąd w dniu 21.02.2017r. trafiła do schroniska w Henrykowie. Samusia od samego początku była nieswoja, nieśmiała, widać było że bardzo cięzko jest jej się pogodzić z zamknięciem w kojcu w obcym miejscu. Wychodziła na wybieg i na spacery jednak cały czas żyła w swoim "świecie". Pewnego dnia doznałą barzdo cięzkiego udaru, ledwo uszła z życiem. Od tamtego czasu Samusia jest na lekach, które pomagają jej funkcjonować. Ma apetyt, jest bardzo energiczna. Bardzo chętnie wychodzi na spacery czy na wybieg. Naszym marzeniem byłoby aby Samusia trafiła do domu gdzie mogłaby swobodnie przemieszczac się po otwartym terenie, a w razie chęci "izolacji" miałaby mozliwośc schowania się i odpoczynku. Najlepiej aby adoptowały ją osoby dorosłe, dzieci mogłyby ją przestraszyć czy zdenerwować. Samusia potrzebuje przede wszystkim spokoju i bardzo dużo miłości.

PINIA

Data urodzenia : ok. 07.2010r.

Sterylizacja : przed

Pinia błąkała się po terenie gminy Rydzyna skąd 15.07.2018r. trafiła do schroniska. Jest mieszańcem w typie shih tzu. Nie widzi. Przyszła do nas bardzo wychudzona i zaniedbana. Pinia to mała perełka, jest pełna wigoru, cieszy się słysząc głos człowieka, podbiega żeby tylko ją pogłaskać czy delikatnie przytulić. Uwielbia spacerki, na których mimo swej ślepoty świetnie sobie radzi. Nie przeszkadzają jej inne psiaki. W schronisku mieszka z dwoma przyjaciółmi z którymi świetnie się dogaduje

DORA

Data urodzenia : 05. 2014r.

Sterylizacja : przed

Dora błąkał się na terenie gminy Poniec skąd 23.05.2018r. trafiła do naszego schroniska. Pierwsze dni u nas były dla niej stresujące, głosne szczekanie innych psów, nowy teren i ludzie powodował, że przytulała sie do nóg pracownika schroniska. Teraz Dora nabrałą pewności siebie, jest bardziej ufna i wesoła. 

RINA

Data urodzenia : ok. 03.2009r.

Sterylizacja :

Rina jest z nami od 27.03.2018r. Błąkała się po ulicach Leszna. Rina była bardzo nieufna próbowała gryźc. Dziś jest lepiej, daje się zapiąc na smycz i wyprowadzić na spacer czy wybieg. Bardzo nie lubi innych psów, dlatego tez idąc z nią trzeba uważać bo inne psy wzbudzają w niej dużą agresję i w amoku może nawet próbowac ugryźć prowadzaćego ja człowieka. Rinka jest u nas stosunkowo niedługo więc myślimy, że takie zachowanie prędzej czy później zniknie.

OSKA

Data urodzenia : ok. 2014r.

Sterylizacja :

Oska jest w schronisku od 27.11.2017r. Błąkała się na terenie gminy Osieczna. Z początku bardzo nieufna, nie chciała podejść. Bardzo sie wszystkich bała i uicekała do budy. Dziś jest juz lepiej, głosno szczeka na odwiedzających pilnując swojego boksu.

TESI

Data urodzenia : 06.2015r.

Sterylizacja : TAK

Sunie urodziły sie w przytulisku w Borku Wlkp. Do naszego schroniska przyjechały 9.02.2016r. Nigdy nie wychodziły z boksu na spacer i nie miały bliższego kontaktu z człowiekiem. Do tej pory nei potrafią chodzić na smyczy, są niespokojne i bardzo nieśmiałe. Pomimo wielu prób przełamania ich lęków, czeka nas jeszcze wiele pracy. Wszystkie 3 sunie będą potrzebowały pomocy behawiorysty, mnóstwa miłości i cierpliwości.

KALA szczęsliwa juz w nowym domku...Tesi nadal czeka...

TESI

NORKA

Data urodzenia : ok. 2007r.

Sterylizacja : TAK

Norka trafiła do schroniska 11.11.2014r. Błąkała si w Henrykowie ( gmina Święciechowa). Na początku była bardzo wystraszona i nieufna. Teraz jest juz znacznie lepiej. Cieszy sie na swoich opiekunów. Prosi sama o pieszczoty i uwagę. Jednak nadal jest płochliwa i trzeba uważać aby sie czegoś nie wystraszyła i np. nie zerwała ze smyczy.

Październik 2015r.

Norka zaufała nowym opiekunom. Tuli się do wszystkich, prosi o uwagę całą sobą. Uwielbia spacery, ale najlepiej czuje się na wybiegu, gdzie robi szaleńcze kółka wokół człowieka. Tak okazuje radość, że nie jest sama. 


OLA

Data urodzenia : ok. 2010r.

Sterylizacja :

Ola jest u nas od 22.04.2014r. Błąkała się mna terenie gminy Święciechowa. Jest przyjacielska i bardzo energiczna. Ola tak bardzo pragnie bliskości, że wyprowadzona z boksu, skacze na człowieka. Po dłuższym spacerze uspokaja się, ładnie idzie na smyczy i chętnie oddaje się przytulaniu. Nie lubi sama zostawać na wybiegu i na wszystkie możliwe sposoby stara się z niego wydostać. Pracujemy nad jej zachwaniem, od września 2016 r. Oleńka bierze udział w programie szkoleniowym LIRA. Staramy się wyelimonować jej skakanie i zapanowac nad emocjami. To naprawdę piękna sunia o błyszczącej, czarnej jak węgiel sierści. Przy odrobinie pracy Ola zmieni się nie do poznania. Już teraz kontakt z człowiekiem jest dla niej największą radością a przy solidnej dawce ciepła i uczucia, Ola po prostu oszaleje na punkcie swojej nowej rodziny.