Psy do adopcji

PELA

Data urodzenia : ok. 2014r.

Sterylizacja :

Pela jest z nami od 29.04.2017r. Błąkała się po ulicach Leszna. Pelka jest wesołą i energiczną sunią. Jak tylko zobaczy człowieka głośno szczeka i biega wesoło po całym boksie. Jak każdy psiak uwielbia spacerki i zabawy na wybiegu. Pela bedzie wielką pociechą dla osób ja adoptujących.

ERWINKA

Data urodzenia : ok. 2008r.

Sterylizacja :

Erwinka trafiła do schroniska 25.04.2017r. Błąkała się na terenie gminy Osieczna. Jest kochaną, spokojna sunią. Żal patrzec w jej smutne oczy, gdzies niedawno miała swój dom, swojego pana, a teraz ....porzucona, niechciana jest w schronisku. Erwinka jest bardzo przyjacielska i bezproblemowa. Nie ma w niej żadnej agresji.

PONIEC

Data urodzenia : ok. 2016r.

Sterylizacja :

Mersi jest z nami od 25.04.2017r. Błąkała sie na terenie gminy Poniec. Mersi jest kochaną, sympatyczną sunią. Spacerując po schronsiku  nie sposób nie zatrzymać się przy jej boksie. Jest wiecznie uśmiechnięta, w stosunku do ludzi bardzo przyjacielska. Niestety bardzo źle reaguje na inne psy. Mersi potrzebuje przestrzeni do wybiegania. Dobrze żeby trafiła na posesję z duzym ogrodem. 

MEGI

Data urodzenia : 04.2016r.

Sterylizacja :

Megi jest z nami od 14.04.2017r. Błąkała sie na terenie gminy Rydzyna. Na początku swojego pobytu w schronisku Megi była przerażona. Nowy teren, obce zapachy, obcy ludzie to potegowało jej strach. Na szczęście nie objawiało sie to pokazywaniem zębów, ale kuleniem się i udawaniem, że "mnie tu nie ma". Dzisiaj jest już o wiele, wiele lepiej. Megi głosno szczeka domagając sie uwagi. Chętnie wychodzi na spacerki, jest bardzo przytulaśna i przyjacielska. Jednak gdy tylko gdzieś stuknie czy zrobi się jakieś zamieszanie, Megi w pierwszym odruchu chce uciekać. Dlatego tez biorąc ją na spacer trzeba być rozważnym i czuwać nad tym, aby nie wyszarpnęła nam smyczy z ręki jeśli coś ją wystraszy.

ALA

Data urodzenia : 04.2015r.

Sterylizacja :

Ala jest w schronisku od 13.04.2017r. Błąkała się na terenie gminy Bojanowo. Ala jest spokojną, grzeczną, kochana sunią. Jest bardzo przyjacielska. Na widok człowieka cieszy się merdając ogonkiem i czeka na upragniony spoacerek. Ala będzie wspaniałym przyjacielem zarówno dla dzieci w wieku szkolnym jak i dla dorosłych.

AMELKA

Data urodzenia : ok. 03.2015r.

Sterylizacja :

Amelka jest z nami od 01.04.2017r . Błąkała sie po ulicach Leszna. Amelka jest wesołą, energiczną i bardzo przyjacielską sunią. Będzie wspaniałą przyjaciółką całej rodziny.

SASHA

Data urodzenia : ok. 03. 2014r.

Sterylizacja : 

Sasha błąkała się w Tarnowej Łące na terenie gminy Rydzyna. Do schroniska trafiła 26.03.2017r. Sasha jest spokojną i przyjacielską sunią. Nie przejawia żadnej agresji w stosunku do człowieka. Na pewno będzie wspaniałym przyjacielem jak i stróżem posesji.

BAJKA

Data urodzenia : ok. 2011r.

Sterylizacja : TAK

Bajeczka jest z nami od 10.07.2017r. Błąkała się na terenie gminy Pakosław. Długo zwlekalismy od umieszczenia jej w zakładce psiaki do adopcji. Bajeczka jest przerażonym, wycofanym, zamkniętym we własnym świecie psiakiem. Pomimo wielu prób nie udało się przełamac jej lęków. Bajka od ponad 3 lat nie wyodzi ze swojego boksu. Jej azylem jest jej buda i kojec. Na początku praktycznie nie wychodziła z budy gdy w pobliżu ktos sie kręcił. Teraz biega po boksie nawet gdy ktoś przechodzi obok. Jednka gdy wchodzi sie do kojca ona czmycha do budy. Nie chce bezpośredniego kontaktu z człowiekiem. Nasze wolontariuszki sie nie poddawają. Coraz częściej Bajeczka poznaje co to jest znaleźć się w ramionach człowieka, dosłownie. Na szczęscie nie reaguje na dotyk agresją, jednak trzeba to robić bardzo spokojnie i rozważnie. Dla Bajki najlepszym rozwiązaniem byłby domek gdzie miałaby własny teren do biegania z ocieploną budą. Gdzie nikt na siłę nie ingerował by w jej życie, ale pozwolił powoli oswajać się z nowym otoczeniem. Wtedy byłaby bardzo szczęsliwa. Może z biegiem czasu przekonałaby sie do nowych właścicieli.

DIANA

Data urodzenia : 03.2013r.

Sterylizacja :

Diana trafiła do schroniska 08.03.2017r. Błąkała się na terenie gminy Borek Wlkp. Diana jest kochaną i radosną sunią. Bardzo przyjacielska, kocha ludzi i pieszczoty. Niestety nie umie chodzić na smyczy. Żle jej sie kojarzy smych, wywija się i robi wszytsko żeby tylko nie iśc. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu przyzwyczai sie zarówno do obrozy jak i do chodzenia na smyczy. 

 

GLORIA

Data urodzenia : 01.2012r.

Sterylizacja :

Gloria jest z nami od 25.01.2017r. Błąkała się na terenie gminy Bojanowo. W chwili przywiezienia była bardzo przerażona. Nie chciał wyjśc z klatki. Z jej zachowania widac, że raczej nie wie co to smycz tym samym nie wie co to spacer obok człowieka. Na dzien dzisiejszy Gloria wychodzi na wybieg jednak podczas wyciągania jej zboksu jest jeszcze zestrresowana. Na wybiegu za to biega radosnie i z ciekawością bada teren. Przed nami jeszcze duzo pracy żeby Gloria stała sie szczęsliwym psem.

TESI, KALA,

Data urodzenia : 06.2015r.

Sterylizacja : TAK

Sunie urodziły sie w przytulisku w Borku Wlkp. Do naszego schroniska przyjechały 9.02.2016r. Nigdy nie wychodziły z boksu na spacer i nie miały bliższego kontaktu z człowiekiem. Do tej pory nei potrafią chodzić na smyczy, są niespokojne i bardzo nieśmiałe. Pomimo wielu prób przełamania ich lęków, czeka nas jeszcze wiele pracy. Wszystkie 3 sunie będą potrzebowały pomocy behawiorysty, mnóstwa miłości i cierpliwości.

KALA

TESI

TEQUILA

Data urodzenia : ok. 2013r.

Sterylizacja : TAK

Tequila jest u nas od 28.07.2015r. Błąkała się na terenie gminy Wijewo. Pierwsze tygodnie były bardzo trudne zarówno dla niej jak i dla nas. Była przerażona i bardzo "wycofana". Dziś jest już trochę lepiej,  podchodzi do kraty i daje się pogłaskać. Nie wychodzi jednak na wybieg, ani nie umie chodzić na smyczy. Tequila potrzebuje wyrozumiałego i cierpliwego właściciela, który pomoże jej przełamać lęki.

Luty 2017r. Tequila po raz pierwszy na wybiegu. Nie ma nic piękniejszego i wzruszającego jak to, że pies, który od prawie dwóch lat nie wychodził z boksu, w końcu się przełamuje i zaczyna ufać swoim opiekunom.

NORKA

Data urodzenia : ok. 2007r.

Sterylizacja : TAK

Norka trafiła do schroniska 11.11.2014r. Błąkała si w Henrykowie ( gmina Święciechowa). Na początku była bardzo wystraszona i nieufna. Teraz jest juz znacznie lepiej. Cieszy sie na swoich opiekunów. Prosi sama o pieszczoty i uwagę. Jednak nadal jest płochliwa i trzeba uważać aby sie czegoś nie wystraszyła i np. nie zerwała ze smyczy.

Październik 2015r.

Norka zaufała nowym opiekunom. Tuli się do wszystkich, prosi o uwagę całą sobą. Uwielbia spacery, ale najlepiej czuje się na wybiegu, gdzie robi szaleńcze kółka wokół człowieka. Tak okazuje radość, że nie jest sama. 


CZARNA

Data urodzenia : ok. 2009r.

Sterylizacja : TAK

Czarna jest u nas od 25.01.2014r. Błąkała się w Lesznie przy ul. Dożynkowej. Niestety jest bardzo wycofanym i strachliwym psem. Podejrzewamy, że jej ślepota może byc tego powodem , choć inne ślepe psiaki lepiej reagują na człowieka. Początki w schronisku były bardzo trudne. Czarna leżała tylko wciśnięta za budą. Teraz już jest o wiele lepiej. Interesuje ją świat i to, co sie dzieje wokół niej. Chętnie wygrzewa się w słonku w swoim boksie. Nie chowa się przez cały czas w budzie. Nie tracimy nadziei że w końcu Czarna przełamie swoje najgorsze lęki i obawy.

Czarna po raz pierwszy na wybiegu. Hurrra :)

OLA

Data urodzenia : ok. 2010r.

Sterylizacja :

Ola jest u nas od 22.04.2014r. Błąkała się mna terenie gminy Święciechowa. Jest przyjacielska i bardzo energiczna. Ola tak bardzo pragnie bliskości, że wyprowadzona z boksu, skacze na człowieka. Po dłuższym spacerze uspokaja się, ładnie idzie na smyczy i chętnie oddaje się przytulaniu. Nie lubi sama zostawać na wybiegu i na wszystkie możliwe sposoby stara się z niego wydostać. Pracujemy nad jej zachwaniem, od września 2016 r. Oleńka bierze udział w programie szkoleniowym LIRA. Staramy się wyelimonować jej skakanie i zapanowac nad emocjami. To naprawdę piękna sunia o błyszczącej, czarnej jak węgiel sierści. Przy odrobinie pracy Ola zmieni się nie do poznania. Już teraz kontakt z człowiekiem jest dla niej największą radością a przy solidnej dawce ciepła i uczucia, Ola po prostu oszaleje na punkcie swojej nowej rodziny.